15:59 06.11.2024

Ексзаступник генпрокурора Вербицький заявляє про тиск і погрози на свою адресу як помсту за розслідування справ стосовно Коломойського

3 хв читати
Ексзаступник генпрокурора Вербицький заявляє про тиск і погрози на свою адресу як помсту за розслідування справ стосовно Коломойського

Колишній заступник генерального прокурора Дмитро Вербицький заявляє про тиск на нього і його сім'ю у зв'язку з розслідуванням низки кримінальних справ, зокрема, стосовно бізнесмена Ігоря Коломойського.

"Під моїм керівництвом розслідувалася ціла низка важливих, навіть доленосних справ для України... Я зіткнувся з тиском через мою принципову позицію щодо деяких кримінальних проваджень. Одне з таких проваджень перебуває в суді - стосовно олігарха Коломойського", - сказав Вербицький у середу на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Також, за словами Вербицького, тиск на нього чинить і колишня керівниця одного з банків, "яка на сьогодні володіє великими фінансами".

"Після мого звільнення з роботи на мене так само триває тиск вищезазначених двох фігурантів. Постійно надходять погрози, постійно йде стеження за мною, моїми родичами... гадаю, що це помста мені за ту принципову роботу, яку я робив", - розповів колишній заступник генпрокурора.

У цьому контексті він додав: "Я і мої родичі вже побоюємося фізичної розправи над нами".

За словами колишнього заступника генпрокурора, справа за обвинуваченням Коломойського "стала підставою для здійснення тиску". При цьому Вербицький запевнив, що за цим епізодом матеріали перебувають на розгляді суду, якісно зібрані докази, є судові перспективи.

"Є кримінальне провадження, є вкрадені гроші з "Укрнафти", є привласнені гроші з ПриватБанку... кримінальне провадження було на моєму контролі, оскільки воно резонансне", - додав Вербицький.

Він уточнив, що після кожного разу після обрання запобіжного заходу Коломойському надходили скарги на слідство і з України, і ззовні, автори цих скарг не були встановлені.

Відповідаючи на запитання про те, чи чинився якийсь тиск на нього, зокрема на міжнародному рівні, ексзаступник генпрокурора сказав: "Будь-якого тиску з Офісу президента, від міжнародних партнерів, генерального прокурора не було".

Говорячи про своє особисте життя, Вербицький зазначив: "Я не відмовлятимусь від Христини Ільницької. Ми з нею до сьогодні зустрічаємося, це моя дівчина, але на неї також здійснюється тиск".

Він розповів, що надав усі документи, які підтверджують його доходи та придбання ним майна. "Моє майно показано в декларації. За результатами службового розслідування... будь-яких порушень на час перевірки встановлено не було".

У контексті перевірки НАЗК Вербицький повідомив, що отримав висновок щодо незаконного збагачення, але водночас запевнив, що НАЗК посилається на розслідування журналістів, де зазначено значно завищену вартість квартири в Туреччині. "Це розслідування було проведено саме підконтрольними Коломойському каналами", - додав він.

Також Вербицький заявив, що міжнародний аудит не виявив якихось порушень під час складання ним декларації та придбання майна.

"Ці документи я надаю НАБУ, також направлю до НАЗК", - підсумував він, зазначивши, що планує подати позов до суду до НАЗК.

Як повідомлялося, Національне агентство з питань запобігання корупції під час моніторингу способу життя колишнього заступника генерального прокурора України Дмитра Вербицького виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення в його діях, які свідчать про його незаконне збагачення майже на 29 млн грн.

Раніше у ЗМІ з'явилася інформація про те, що на той час заступник генпрокурора Вербицький мешкає в будинку в елітному котеджному містечку в Києві, який його племінник купив за дорученням від одеського бізнесмена за ціною, що в шість разів менша за ринкову. Також, відповідно до журналістських розслідувань, дівчина Вербицького у 2024 році стала власницею елітного майна на суму щонайменше 52 млн грн, не маючи для цього власних офіційних доходів.

Заступник генпрокурора Вербицький звільнився із займаної посади після завершення службового розслідування.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА