Національна академія медичних наук з 1 липня запустить пілотний проект із автономізації в 4-х інститутах
Київ. 15 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна академія медичних наук України (НАМНУ) з 1 липня запустить пілотний проект із автономізації та співфінансування медпослуг у чотирьох інститух, що входять до її структури.
Про це на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок у Києві повідомив президент Національної академії медичних наук України Віталій Цимбалюк.
За його словами, пілотний проект заплановано розпочати в Інституті кардіології ім. академіка Стражеска, Інституті серцево-судинної хірургії ім. М. Амосова, інституті хірургії та ставлення до транспланталогії їм. Шалімова і в інституті нейрохірургії ім. акад. Ромоданова.
"Ми запропонували зробити пілотний проект у чотирьох найкращих інститутах. Ці інститути розробили протоколи вже і прорахували за цими протоколами вартість медпослуги. З 1 липня ці інститути вступають у пілотний проект", - сказав він.
В. Цимбалюк зазначив, що на реалізацію пілотного проекту з держбюджету виділено 200 млн грн, однак, на його думку, цих коштів не вистачить для того, щоб забезпечити ургентну допомогу всім категоріям населення".
"До кінця року ми бачитемо, наскільки наші установи зможуть виживати в нових умовах", - сказав він.
Президент НАМНУ наголосив, що під час реалізації проекту в установах академії є ризики, зокрема, пов'язані з направленням на лікування пацієнтів з регіонів.
"Фінансування спрямовується на місцеві установи, в київські клініки відправляють обласні управління охорони здоров'я. У разі, якщо пацієнти матимуть направлення облохорониздоров’я, він зможе приїхати і лікуватися в столичному інституті, але якщо не буде направлення, він платитиме зі своєї кишені. Є ймовірність того, що обласні управління охорони здоров'я не направлятимуть до Києва на лікування щоб зекономити бюджет", - сказав він.