14:20 14.02.2018

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

2 хв читати

Київ. 14 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Представники правозахисних організацій пропонують Кабінету Міністрів України спростити процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

"Ми пропонуємо виключити залежність надання статусу від наявності відкритої кримінальної справи. Необхідно визнати факт, що діти дійсно отримали психологічну травму в подіях, які не потребують доказів і є загальновідомими, як це прописано в законі України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", розповіла представниця програми "Радник з питань тимчасово переміщених осіб" у Київській області Олександра Магурова на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Директор із розвитку програм СОС "Дитячі містечка Україна" Дар’я Касьянова повідомила, що робоча група підготувала зміни до постанови уряду щодо спрощення отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, і передала їх до Міністерства соціальної політики і віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку.

За її словами, нині чинна постанова Кабінету Міністрів №268 "Про затвердження порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів" передбачає норми, які затягують отримання такого статусу, а часто роблять його недосяжним.

Для спрощеної процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, експерти пропонують надавати центру соціальних служб мінімальний пакет документів: свідоцтво про народження, паспорти батьків або осіб, які їх замінюють, і довідку тимчасово переміщеної особи. За пропозицією учасників робочої групи цей перелік документів може бути розширений лише в разі, якщо дитина постраждала від фізичного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, була залучена до участі у воєнних діях або потрапила в полон.

Як зазначалося на прес-конференції, за чотири роки війни на території України статус потерпілих унаслідок збройного конфлікту отримали лише вісім дітей із понад півмільйона.

"25 січня 2018 року парламентська асамблея Ради Європи розмістила текст резолюції, згідно з якою внаслідок конфлікту в Україні постраждали 580 тисяч дітей", – уточнила правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Ксенія Карагяур.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

За останні 10 років з України було незаконно вивезено близько 0,5 млн диких співочих птахів - Борейко

Україні потрібно вивчити терапевтичні властивості канабіноїдів - думка

Лідерами довіри жителів Харківської області є Світлична і партія "Опозиційний блок" - опитування

Глава НПГУ Волинець заявляє про стеження за ним і активом профспілки з боку СБУ

Заборгованість із виплати зарплати на державних шахтах становить понад 740 млн грн - Волинець

Гірники шахти "Нововолинська №9" знову припинили роботу через невиплату зарплати - Волинець

Політологи вбачають головну інтригу майбутньої президентської кампанії в тому, хто вийде в другий тур

Жодного підручника з програми 2018 року ще не надруковано - президент Української асоціації видавців

Україна не є безпечною для біженців - правозахисники

У Польщі працюють близько 2 млн українців - голова польсько-української госппалати

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА