14:20 14.02.2018

Процедуру отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, необхідно спростити - правозахисники

2 хв читати

Київ. 14 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Представники правозахисних організацій пропонують Кабінету Міністрів України спростити процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

"Ми пропонуємо виключити залежність надання статусу від наявності відкритої кримінальної справи. Необхідно визнати факт, що діти дійсно отримали психологічну травму в подіях, які не потребують доказів і є загальновідомими, як це прописано в законі України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб", розповіла представниця програми "Радник з питань тимчасово переміщених осіб" у Київській області Олександра Магурова на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Директор із розвитку програм СОС "Дитячі містечка Україна" Дар’я Касьянова повідомила, що робоча група підготувала зміни до постанови уряду щодо спрощення отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, і передала їх до Міністерства соціальної політики і віце-прем'єр-міністру Павлу Розенку.

За її словами, нині чинна постанова Кабінету Міністрів №268 "Про затвердження порядку надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів" передбачає норми, які затягують отримання такого статусу, а часто роблять його недосяжним.

Для спрощеної процедури отримання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій, експерти пропонують надавати центру соціальних служб мінімальний пакет документів: свідоцтво про народження, паспорти батьків або осіб, які їх замінюють, і довідку тимчасово переміщеної особи. За пропозицією учасників робочої групи цей перелік документів може бути розширений лише в разі, якщо дитина постраждала від фізичного насильства, була викрадена або незаконно вивезена за межі України, була залучена до участі у воєнних діях або потрапила в полон.

Як зазначалося на прес-конференції, за чотири роки війни на території України статус потерпілих унаслідок збройного конфлікту отримали лише вісім дітей із понад півмільйона.

"25 січня 2018 року парламентська асамблея Ради Європи розмістила текст резолюції, згідно з якою внаслідок конфлікту в Україні постраждали 580 тисяч дітей", – уточнила правовий аналітик благодійного фонду "Право на захист" Ксенія Карагяур.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Україні необхідні стандарти з переробки будівельних відходів руйнувань - президент ВСВБ

Споживання цементу в Україні 2023 року зросло на 17% - асоціація "Укрцемент"

Мережа лабораторій "Ескулаб" виконує свої зобов'язання, але конфлікт між власниками зриває плани розвитку компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА