16:47 03.04.2018

Для популяризації аюрведичних препаратів потрібно визначитися з їхнім статусом - експерти

Київ. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Для популяризації та успішного продажу в Україні аюрведичнх препаратів необхідно визначитися з їх статутом з точки зору нормативної бази, зокрема, визначити, чи є вони лікарськими засобами.

Таку точку зору висловили учасники "круглого столу" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Глава Асоціації індійських фармацевтичних виробників доктор Менон У.П.Р., зокрема, зазначив, що наразі індійське міністерство йоги і аюрведи AYUSH докладає зусиль для визнання аюрведичнх препаратів регуляторним органами різних країн.

"Ми хочемо, щоб аюрведичні препарати реєструвалися як препарати альтернативної медицини. Ми працюємо над тим, щоб таке визнання було з боку і українських регуляторних органів", - сказав він.

Президент фармацевтичної компанії Euro Lifecare Санджив Бхагат зазначив, що, згідно з українським регуляторним вимогам, наразі аюрведчні препарати можуть бути зареєстровані тільки як біологічно активні добавки (БАД), що знижує довіру до них з боку споживачів.

"В Індії для аюрведичнх рослинних препаратів існує окрема фармакопея. Вони вважаються лікарськими засобами, але не добавками. Однак в Україні немає альтернативної медицини і немає спеціальних правил для таких препаратів. Тому їх реєструють як БАДи, але це має багато мінусів", - сказав він .

Крім того, за словами С.Бхагата, під час ввезення аюрведичнх препаратів як БАДів вони обкладаються ПДВ за ставкою 20%, а також 10% митом, тоді к лік засоби обкладаються ПДВ за ставкою 7%.

"Препарат одразу дорожчає, тому для нас не дуже цікаво його завозити", - констатував він.

Комерційний директор Organosyn Ltd. Світлана Січкар зазначила, що аюрведичні препарати часто реєструються в Україні як БАДи.

"Ситуація дещо двояка. З одного боку, не потрібна реєстрація (аюрведичного препарату - ІФ) і це суттєво економить час для компанії, і ми можемо відразу представляти продукт на ринку. Але існує певна недовіра до БАДів і є обмеження щодо показань і такі препарати не можуть бути внесені в якісь обов'язкові схеми призначень", - сказала вона.

Разом з тим С.Січкар зазначила, що останнім часом довіра медиків до аюрведичних препаратів зростає: "Лікарі готові призначати ці препарати, якщо бачать, що продукт дійсно ефективний".

Як повідомлялося, Індія має намір підтримувати розвиток і просування традиційної індійської медицини по всьому світу. В даний час держава інтегрує інфраструктуру AYUSH (Ayurveda, Yoga, Naturopathy, Unani, Siddha, Sowa-Rigpa and Homoeopathy, Аюрведа, Йога, Натуропатія, Унані, Сіддхи, Сова Рігпе і Гомеопатія) в індійську систему охорони здоров'я.

Інфраструктура AYUSH складається з 1,355 тис. лікарень на понад 53,2 тис. місць, понад 22,6 тис. медичних центрів, 450 коледжів бакалаврату, близько 9,5 тис. ліцензованих виробничих підрозділів.

Раніше великі індійські фармвиробники, які виробляють препарати для сегмента AYUSH, виявили зацікавленість у виході на ринок України. Вони вивчають можливі механізми дистрибуції своїх препаратів на цьому ринку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На острові Хортиця з нагоди 100-річчя визвольної боротьби України та Литви будуть висаджені понад 2 тис. дубів

Українці щороку вживають на 6 кг менше рекомендованої норми риби - експерт

Спецслужби України за запитом РФ заарештовують і готують екстрадицію біженців-мусульман, стверджують правозахисники

Адвокати судді Підберезного наполягають на відкритті провадження у зв'язку з провокацією підкупу з боку керівника САП

Врожай зернових в Україні в 2018 р. може вирости до 62 млн тонн - експерт

Українські фармвиробники наголошують на необхідності врегулювання низки питань щодо Нацпереліку основних лікзасобів

Організація "Одесити разом" має намір зацікавити інтуристів через запрошення зарубіжних послів в Одесу

Група нардепів виступає за введення відповідальності для силовиків за порушення закону "маски-шоу стоп", аж до кримінальної

Товарообіг між Україною та Індією у 2017 році зріс на 18,8%

Індія розраховує на прийняття в Україні аюрведи як альтернативної медицини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА