16:47 03.04.2018

Для популяризації аюрведичних препаратів потрібно визначитися з їхнім статусом - експерти

3 хв читати

Київ. 3 квітня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Для популяризації та успішного продажу в Україні аюрведичнх препаратів необхідно визначитися з їх статутом з точки зору нормативної бази, зокрема, визначити, чи є вони лікарськими засобами.

Таку точку зору висловили учасники "круглого столу" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Глава Асоціації індійських фармацевтичних виробників доктор Менон У.П.Р., зокрема, зазначив, що наразі індійське міністерство йоги і аюрведи AYUSH докладає зусиль для визнання аюрведичнх препаратів регуляторним органами різних країн.

"Ми хочемо, щоб аюрведичні препарати реєструвалися як препарати альтернативної медицини. Ми працюємо над тим, щоб таке визнання було з боку і українських регуляторних органів", - сказав він.

Президент фармацевтичної компанії Euro Lifecare Санджив Бхагат зазначив, що, згідно з українським регуляторним вимогам, наразі аюрведчні препарати можуть бути зареєстровані тільки як біологічно активні добавки (БАД), що знижує довіру до них з боку споживачів.

"В Індії для аюрведичнх рослинних препаратів існує окрема фармакопея. Вони вважаються лікарськими засобами, але не добавками. Однак в Україні немає альтернативної медицини і немає спеціальних правил для таких препаратів. Тому їх реєструють як БАДи, але це має багато мінусів", - сказав він .

Крім того, за словами С.Бхагата, під час ввезення аюрведичнх препаратів як БАДів вони обкладаються ПДВ за ставкою 20%, а також 10% митом, тоді к лік засоби обкладаються ПДВ за ставкою 7%.

"Препарат одразу дорожчає, тому для нас не дуже цікаво його завозити", - констатував він.

Комерційний директор Organosyn Ltd. Світлана Січкар зазначила, що аюрведичні препарати часто реєструються в Україні як БАДи.

"Ситуація дещо двояка. З одного боку, не потрібна реєстрація (аюрведичного препарату - ІФ) і це суттєво економить час для компанії, і ми можемо відразу представляти продукт на ринку. Але існує певна недовіра до БАДів і є обмеження щодо показань і такі препарати не можуть бути внесені в якісь обов'язкові схеми призначень", - сказала вона.

Разом з тим С.Січкар зазначила, що останнім часом довіра медиків до аюрведичних препаратів зростає: "Лікарі готові призначати ці препарати, якщо бачать, що продукт дійсно ефективний".

Як повідомлялося, Індія має намір підтримувати розвиток і просування традиційної індійської медицини по всьому світу. В даний час держава інтегрує інфраструктуру AYUSH (Ayurveda, Yoga, Naturopathy, Unani, Siddha, Sowa-Rigpa and Homoeopathy, Аюрведа, Йога, Натуропатія, Унані, Сіддхи, Сова Рігпе і Гомеопатія) в індійську систему охорони здоров'я.

Інфраструктура AYUSH складається з 1,355 тис. лікарень на понад 53,2 тис. місць, понад 22,6 тис. медичних центрів, 450 коледжів бакалаврату, близько 9,5 тис. ліцензованих виробничих підрозділів.

Раніше великі індійські фармвиробники, які виробляють препарати для сегмента AYUSH, виявили зацікавленість у виході на ринок України. Вони вивчають можливі механізми дистрибуції своїх препаратів на цьому ринку.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Українські розробники передадуть медикам-добровольцям портативний неінвазивний аналізатор крові

За межами Криму перебувають 8 членів меджлісу кримськотатарського народу - Джемілєв

95% обшуків у Криму відбуваються у кримських татар - Джемілєв

Ржавський: Сім'я проводить паралельне розслідування вбивства сина Дмитра, компетентність поліції залишає бажати кращого

Колишні журналісти НГТУ закликають до звільнення Аласанії за "цензуру, розвал регіональних ТРК і корупцію"

Політологи позитивно оцінюють ініціативу Тимошенко щодо нової Конституції, але вона має бути ретельно опрацьована

Українці назвали головними проблемами в країні війну, низькі доходи, високі комунальні тарифи та брак робочих місць - соцопитування

Більше половини українців підтримують вступ України до ЄС і вважають, що країна перебуває під зовнішнім управлінням - опитування

"Асоціація газового ринку України" просить прем'єра допомогти у вирішенні ситуації з боргами за небаланси газу

Більшість українців вважає, що справи в Україні йдуть у неправильному напрямку - опитування "Рейтингу"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА