11:47 06.06.2018

Україна може залишитися без Національного превентивного механізму - правозахисники

2 хв читати

Київ. 6 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Україна може втратити єдиний незалежний механізм запобыгання тортурам - Національний превентивний механізм, що діє в країні з 2012 року в форматі "омбудсмен +".

Як розповів на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу виконавчий директор експертного центру з прав людини, колишній керівник департаменту національного превентивного механізму в Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Юрій Бєлоусов, у рамках цього формату обстановку в місцях несвободи моніторили представники офісу омбудсмена спільно з громадськими активістами.

"У 2012 році в структурі офісу омбудсмена було створено окремий підрозділ, ми вивчали досвід багатьох європейських країн. За 6 років ми відвідали близько 6 тис. установ, які людина не може полишити за власним бажанням – в'язниці, будинки дитини, психоневрологічні інтернати, психічні лікарні . протягом цього часу ми здійснили близько 1,5 тис. моніторингових візитів і щорічно надавали звіти для громадськості", - розповів він.

Ю.Бєлоусов зазначив, що завдяки Національному превентивному механізму суспільство дізналося про проблеми, які є в таких місцях. "І зараз є ризик того, що близько мільйона людей залишаться один на один з керівниками таких установ", - зазначив він.

"У цьому році, після обрання нового омбудсмена - Денісової, ми протягом перших днів мали кілька зустрічей з нею, під час яких поінформували про нашу роботу, мету, методологію. Вона нас запевнила, що не буде жодних спроб зламати роботу департаменту. На жаль , протягом останнього місяця ситуація змінилася. Департамент було повністю реорганізовано, близько 30% співробітників пішли. Було повністю заблоковано участь громадських організацій у моніторингових візитах", - розповів Ю.Бєлоусов.

За його словами, на сьогодні організації, які були причетні до введення НПМ в Україні, вирішили об'єднатися в коаліцію, і мають намір відпрацьовувати альтернативні підходи до моніторингу місць несвободи.

"Ми будемо відкриті до співпраці, як з громадськими організаціями, так і державними органами. Якщо офіс омбудсмена захоче з нами співпрацювати - ми до цього готові. Якщо ні, то ми працюватимемо за своїм напрямом. Але хочу наголосити, що люди, які перебувають у місцях несвободи, не повинні залежати від рішення однієї людини ", - сказав Ю.Бєлоусов.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Ціна на електроенергію для населення зросте у 2-3 рази

Від початку анексії Криму РФ на півострові вже зафіксовано 181 випадок негуманного поводження з людьми, з них 55 випадків тортур - "КримSOS"

Звіт Управління ООН із прав людини щодо подій в Іловайську 2014 року містить у неточності та неправду - добровольці батальйону "Донбас"

Збиток "Пак-Експо Лізинг" від спроби рейдерського захоплення становив 600 тис. грн

"Промоушн Аутсорсинг" і "Промоушн Стафф" подали апеляцію на отримання прокуратурою доступу до їхньої документації

"3D-портрет" ідеального кандидата в президенти України: непідкупний, що виконує свої обіцянки, компетентний - дослідження

Українські розробники передадуть медикам-добровольцям портативний неінвазивний аналізатор крові

За межами Криму перебувають 8 членів меджлісу кримськотатарського народу - Джемілєв

95% обшуків у Криму відбуваються у кримських татар - Джемілєв

Ржавський: Сім'я проводить паралельне розслідування вбивства сина Дмитра, компетентність поліції залишає бажати кращого

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА