16:35 31.10.2018

Фактична забезпеченість аграріїв міндобривами становить 65% - Інститут аграрної економіки

2 хв читати

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Фактична забезпеченість сільгоспвиробників мінеральними добривами становить 65%, повідомив заступник директора Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" НААН Віталій Саблук на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

За даними В.Саблука, в 2019 році кожен другий гектар сільгоспугідь може недоотримати добрива.

"За рахунок зміни структури посівних площ потреба в добривах зросла на 5%, до 375 тис. тонн, тоді як пропозиція скоротилася на 6% (на 22 тис. тонн), ще частина добрив перебуває у трейдерів як буферні запаси", - пояснив В.Саблук і додав, що це призведе до зниження валового збирання врожаю.

Як зазначив голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, компенсувати недовнесені добрива під час осіннього посіву великою кількістю добрив навесні неможливо.

"Скільки не сип селітри навесні, не буде тієї якості пшениці, якщо не було фосфору та калію. Втрати врожаю однозначно будуть", - сказав Г.Новіков і додав, що оцінити рівень зниження врожайності можна буде навесні.

"Така ситуація, як зараз, виникає постійно. Як тільки зростають ціни на сільгосппродукцію, наприклад зросли ціни на пшеницю на 20%, то ціна на добрива зростає на 40%. Раніше ці "ножиці" були меншими", - додав заступник міністра аграрної політики та продовольства Віктор Шеремета.

Водночас, на думку заступника міністра, держава не може надати дешевий газ для виробників добрив, як це пропонують асоціації, оскільки цей крок викличе нерозуміння в громадськості.

За даними Союзу хіміків України, заборона на ввезення міндобрив із Росії лише перерозподілила український імпорт, а не стимулювала національне виробництво - із шести хімпідприємств із виробництва міндобрив працюють лише два. Водночас організація відзначила накопичення добрив на складах виробників.

"Мінагропрод повідомив, що необхідно 200 тис. тонн добрив, щоб закінчити посівну. На складах підприємств Союзу хіміків лежить 180 тис. тонн добрив. Тобто якщо минулого року заводи стояли, добрив не було, то цього року заводи працюють, добрива є, але їх не купують", - наголосив радник президента Союзу хіміків України Ігор Гольченко.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Громадські організації заявляють про незадеклароване майно одного з претендентів на посаду голови податкової служби

Новий президент має зберегти та зміцнити міжнародну підтримку України в умовах втоми світу від конфліктів - експерт

На першому міжнародному Noosphere Space Summit 17-18 квітня в Києві обговорять майбутнє світової та української космічної індустрії

Екс-голова "Укрспецекспорту" Бондарчук заявив про плани повернутися в Україну

Значних фальсифікацій у другому турі виборів президента очікують 39% опитаних українців

68% виборців Зеленського голосують проти нинішньої ситуації в Україні, 40% виборців Порошенка голосують більше "проти Путіна" - опитування

Понад половина українців очікують поліпшення ситуації в Україні після виборів президента - опитування "Рейтингу"

Зеленський упевнено перемагає Порошенка в другому турі виборів президента - опитування "Рейтингу"

Опитування "Рейтингу": Зеленського в другому турі виборів готові підтримати 61% українців серед тих, хто має намір голосувати, Порошенка - 24%

Кошти від продажу календаря "Погляд майбутнього" підуть на оздоровлення дітей, батьки яких загинули в боях на Донбасі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА