14:46 06.12.2018

У Конституції України варто уточнити соціальні та економічні права українців, оскільки вони стали фікцією - правозахисники

2 хв читати

Київ. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Правозахисники вважають за необхідне внести зміни до Конституції України щодо соціальних, економічних і культурних прав українців, оскільки ці права фактично не виконуються.

"Права другого покоління (економічні, соціальні, культурні права, для реалізації яких потрібна участь держави - ІФ) на ділі перетворюються на фікцію. На нашу думку, другий розділ Конституції необхідно переписати", - сказав у четвер на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Він зазначив, що конституційна комісія підготувала проект змін до другого розділу Конституції, де всі необхідні уточнення було враховано.

"Слово - за законодавцем. Але ні президент, ні парламент не поспішають упроваджувати ці серйозні зміни до другого розділу Конституції, які є необхідними", - наголосив директор правозахисної групи.

Є.Захаров додав: "У державі немає офіційних документів, в яких визначалося б, що таке достатній рівень життя. Сказали б, що це наявна мінімальна пенсія, але вони навіть цього не можуть сказати, тому що виявиться, що приблизно 4% населення мають доходи менше ніж ця сума, і тоді треба буде доплачувати, а держава цього робити не хоче".

Те саме стосується і права на житло. "Право на житло людина має. Але якщо у неї немає житла, то вона його і не отримає. Більше того, за рішенням суду можна виселити людину", - сказав правозахисник.

Є.Захаров звернув увагу на те, що така сама ситуація і з правом на охорону здоров'я, медичну допомогу та загалом з правом на поліпшення соціально-економічного становища.

Він також зазначив, що в Конституції взагалі не прописано право на справедливий суд в тому вигляді, як в Європейській конвенції. За словами Є.Захарова, загалом стан дотримання прав людини в Україні погіршується в усіх аспектах.

Зокрема, як розповів правозахисник, зростає кількість фактів жорстокого поводження в силових структурах, а умови та медичне обслуговування в пенітенціарних установах далекі від норми через низький рівень фінансування системи.

Крім того, збройний конфлікт на Донбасі породжує масові порушення прав людини: незаконні затримання, посягання на людську гідність, тортури, вбивства.

Також як зазначив правозахисник, в українському суспільстві намітилася тенденція до толерантного ставлення до насильства.

Є.Захаров у коментарі агентству "Інтерфакс-Україна" уточнив, що дослідження, проведені Харківським інститутом соціальних досліджень, показали, що майже третина українців стали вважати нормою тортури.

"У 2014 році кількість тих, що вважав, що можна застосовувати тортури, становила 14%, минулого року ця цифра збільшилася 24,5%. Зокрема, зазначалося, що можна катувати терористів", - розповів він.

За словами правозахисника, ця тенденція безпосередньо пов'язана з військовим конфліктом, і, як припускає Є.Захаров, кількість тих, хто вважає нормою тортури, зростатиме.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

Асоціації виробників будматеріалів працюють над відповідністю своєї продукції для оборони стандартам НАТО - президент ВСВБ

Україні необхідні стандарти з переробки будівельних відходів руйнувань - президент ВСВБ

Споживання цементу в Україні 2023 року зросло на 17% - асоціація "Укрцемент"

Мережа лабораторій "Ескулаб" виконує свої зобов'язання, але конфлікт між власниками зриває плани розвитку компанії

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА