18:01 06.12.2018

Експертна спільнота ініціює створення широкої антивоєнної ініціативи на основі принципів ОБСЄ

2 хв читати

Київ. 6 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Українські експерти заявляють про створення ініціативи "Гельсінська група 2.0" і закликають до масового антивоєнного руху із залученням міжнародної спільноти та на основі стандартів і принципів ОБСЄ.

"Ми - на межі справжньої континентальної війни, причиною якої може бути військове зіткнення в будь-який день Росії і України. Керченський прецедент був своєрідною останньою краплею, він продемонстрував якісний перехід ситуації українсько-російських відносин після анексії Криму та тривалого гібридного військового конфлікту на Донбасі", - сказав директор інституту стратегічних досліджень "Нова Україна" Андрій Єрмолаєв на прес-конференції в четвер в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що у разі повномасштабних військових дій відбудеться не лише обвалення політичних систем, але і для самих держав наслідки можуть бути катастрофічними, а переконаність політичних еліт країн, які можуть бути залучені в конфлікт, про те, що антивоєнний рух і гуманістичні ідеали можливі лише після військового конфлікту, "є злочинними".

У зв'язку з цим політолог висловив переконання, що антивоєнний рух має діяти на випередження.

"Антивоєнний рух неможливий лише в окремій країні. Тому "Гельсінська група 2.0"- це наша ініціатива не лише для однодумців в Україні ... але і в державах, які були і залишаються членами ОБСЄ", - повідомив він.

А.Єрмолаєв розповів про підготовку програмного звернення, в якому експерти виклали свою оцінку подій, своє бачення необхідності нових інструментів, пов'язаних з ефективною європейською політикою на основі можливостей ОБСЄ і тих зобов'язань, які взяли на себе країни-учасниці ОБСЄ.

"Вважаємо критично важливим вже в 2019 році ініціювати і довести до логічного завершення зустріч на вищому рівні країн-учасниць ОБСЄ щодо одного ключового питання: запобігання загрозі українсько-російської та континентальної війни", - заявив він.

За словами А. Єрмолаєва, це може стати початком глибокої реформи системи безпеки загалом.

Політолог наголосив, що такий тиск на національну державу можливий лише за умови створення цілої мережі "Гельсінських груп", тобто, створення великого антивоєнного руху.

Також, за словами А. Єрмолаєва, в програмі запропоновано низку заходів, які сприятимуть трансформації системи безпеки на континенті.

"Йдеться за великим рахунком про нове континентальне мислення ... про реабілітацію тієї гуманістичної доктрини прав, свобод людини, цінності людського життя, які були забуті ... Завдання нового антивоєнного руху, мережі Гельсінських груп, ідея "Гельсінкі 2.0", перш за все - гуманізувати питання безпеки, повернути в політику безпеки фундамент", - підсумував він.

Експерт аналітичної групи KievStratPro, кандидат філософських наук Андрій Бузаров в свою чергу додав: "Гельсінська група 2.0" закликає до того, щоб, перш за все, експертне співтовариство активізувалося... у напрацюванні тих чи інших ініціатив щодо стабілізації ситуації на євразійському континенті для недопущення її погіршення".

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

П'ять партій мають реальні шанси пройти до ВР, ще одна балансує на межі з урахуванням похибки - опитування

Націоналісти в новій ВР ініціюватимуть розрив дипвідносин з РФ, відмову від Мінського процесу та заміну "нормандського" на "будапештський" формат

Об'єднані сили націоналістів ідуть до ВР, щоб протистояти реваншу проросійських сил і домогтися досягнення миру на українських умовах

Об'єднані сили націоналістів висунуть щонайменше 200 своїх кандидатів до ВР - Тягнибок

Понад половина українців вважає реальною загрозу РФ для незалежності та територіальної цілісності України - опитування SOCIS

Майже 70% українців назвали ситуацію в країні напруженою, понад третина за самостійний розвиток України - опитування SOCIS

Опитування SOCIS: Майже 70% українців підтримали б на референдумі вступ України в ЄС, трохи більше ніж половина - в НАТО

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

До ВР можуть пройти шість партій, лідером електоральних симпатій є "Слуга народу" - опитування SOCIS

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА