12:10 13.03.2019

За останні 4 місяці в Україні сталося понад 70 випадків конфронтації і насильства з боку ультраправих - правозахисники

2 хв читати

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Насильство представників ультраправих політичних течій і організацій в українському суспільстві стало інструментом системного порушення прав людини, свідченням чого є понад 70 зафіксованих випадків конфронтації і насильства з їхнього боку за останні чотири місяці, зазначають правозахисники

"Ми вирішили зробити детальний моніторинг, щоб зрозуміти і показати суспільству, хто здійснював ці напади, хто був мішенню. І це не просто питання насильства. Ці напади, загалом ультраправі організації, стали інструментом системних порушень свободи зібрань, свободи вираження поглядів", - сказав у середу в агентстві "Інтерфакс-Україна" під час дискусії на тему "Конфронтація і насильство в Україні" правозахисник, голова Інституту "Республіка" Володимир Чемерис.

Він оприлюднив результати моніторингового дослідження "Конфронтація і насильство ультраправих організацій в Україні". Так, згідно з даними моніторингу, в період із 15 жовтня 2018 року до 15 лютого 2019 року в Україні був зафіксований 71 випадок насильства і конфронтації, у 17 з них насильство відбувалося проти людей, і в 15 ситуаціях є постраждалі від насильницьких дій.

За словами В.Чемериса, найбільше випадків ультраправого насильства і конфронтації зафіксовано в Києві, Харкові, Львові та Дніпрі.

"Найбільш видимими ультраправими акторами, які брали участь у конфронтації і насильстві, були С14 і "Національний корпус", - додав він.

Також правозахисник зазначив, що безкарність нападів призводить до повторного скоєння правопорушень.

У свою чергу керівник Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук висловила думку про те, що напередодні виборів президента України посилення конфронтації в суспільстві триватиме.

"У ситуації слабкості державних інститутів будь-яке насильство...дуже небезпечне... Поліції необхідно забезпечити недискримінаційний підхід", - сказала вона, додавши, що в питанні суспільної конфронтації важливу роль також відіграє і фактор військової агресії РФ.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Політологи прогнозують інтенсивну та жорстку парламентську кампанію із застосуванням нових технологій і "чорного піару"

Протистояння між президентом України та ВР свідчить про формування антипрезидентського альянсу - думка

Апеляція підтвердила необґрунтованість встановлених НКРЕКП тарифів для "Дніпропетровськгазу"

Інститут Яременка та "Соціальний моніторинг" анонсують проведення ролінгових досліджень електоральних уподобань українців щотижня

Антирейтинг "БПП" наближається до 50% - опитування

Зеленському довіряють майже 60% українців, Порошенку - 15% - опитування

До ВР можуть пройти партії "Слуга народу", "Опозиційна платформа - За життя", БПП "Солідарність" і "Батьківщина" - опитування

Українці підтримують Епіфанія на чолі ПЦУ – опитування КМІС

Українські підлітки залежать від соцмереж, схильні нехтувати своїм здоров'ям і перебувати в нервозності - опитування

Незалежну ПЦУ та Томос підтримують представники всіх конфесій в Україні – КМІС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА