Інтерфакс-Україна
15:22 13.03.2019

ОПЗ не може запустити роботу через непідтвердження "Укртрансгазом" номінацій на газ

2 хв читати

Київ. 13 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - ПАТ "Одеський припортовий завод" (ОПЗ, Южне, Одеської обл.) не може відновити роботу через непідтвердження оператором газотранспортної системи (ГТС) АТ "Укртрансгаз" (УТГ) номінацій на газ для підприємства, заявив перший заступник в.о. голови правління ОПЗ Микола Щуриков на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

За його словами, УТГ через негативний досвід співпраці з екс-давальцями газу для ОПЗ вимагає від чинної компанії-давальця - ТОВ "Енергетичний еквівалент" - максимально допустимий розмір фінзабезпечення. Його сума, розрахована виходячи з граничної потужності роботи підприємства, за якої ОПЗ споживає близько 2 млн куб. м природного газу на добу, становить 140 млн грн. До моменту включення основних потужностей завод планує працювати в режимі, за якому добове споживання газу не перевищуватиме 74 тис. куб. м.

М.Щуриков акцентував увагу на тому, що з технічних причин завод не може споживати більше 500 тис. куб. м газу на добу, проте УТГ не зважає на цей факт.

ОПЗ і "Енергетичний еквівалент" визнали суму, затребувану УГГ як фінансове забезпечення, необґрунтованою і не відповідною Кодексу ГТС, а також такою, що значно перевищує розмір забезпечення, розрахований, виходячи із запланованого добового споживання газу.

Компанії звернулися за підтримкою до Адміністрації президента, прем'єр-міністра, профільних міністрів, а також висловили сподівання на досягнення взаєморозуміння з УТГ щодо ситуації з номінаціями на газ для запобігання зриву посівного сезону в Україні.

Як повідомлялося, ОПЗ простоює з кінця квітня 2018 року. Його роботу було зупинено через порушення давальцем ТОВ "Всеукраїнська Енерго Компанія" договору з "Укртрансгазом".

ОПЗ називає роботу на давальницьких умовах єдиним можливим варіантом відновлення роботи в умовах провалу спроб приватизації і накопиченої заборгованості за газ перед НАК "Нафтогаз України", яка перевищує 1,5 млрд грн.

Фонд держмайна України наприкінці липня 2018 року відібрав очолюваний Pericles Global Advisory консорціум у складі White&Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital як інвестрадника для приватизації ОПЗ. Однак роботу радника заблоковано судовим розглядом, що ініціював учасник конкурсу, який програв.

Наприкінці лютого глава Одеської облдержадміністрації Максим Степанов заявив, що ОПЗ можуть передати в управління або оренду НАК "Нафтогаз України" або "Аграрному фонду", що сприятиме запуску заводу в короткі терміни та його подальшій безперебійній роботі.

ОСТАННЄ

Податкового ефекту від "Клубу білого бізнесу" немає - думка

Як українці сприймають світ: результати соціологічного дослідження

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Підсумки 2024 року: на Київщині представили нове видання рейтингу "ТОП-100 найвпливовіших людей"

Дописи блогера Лаченкова про Єрмака можуть свідчити про наміри стати політичним гравцем, вважають політологи

Мисливці закликають до оновлення законодавства у сфері розвитку ловецтва

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА