Інтерфакс-Україна
13:07 25.06.2019

70% українців вважають, що президент має піти на прямий діалог із РФ заради встановлення миру на сході країни - опитування

2 хв читати

Київ. 25 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 40,4% українців вважають, що президент країни, безумовно, має піти на прямий діалог із Російською Федерацією заради встановлення миру на сході країни, 30% вважають, що швидше має піти на такі переговори, свідчать результати опитування населення, проведеного з 13 до 21 червня Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка та центром "Соціальний моніторинг".

При цьому 10,4 опитаних категорично проти такого рішення, а 8,3% - скоріше проти, ще 10,9% - не змогли відповісти.

54,8% респондентів вважають або схильні вважати, що президент України має піти на прямий діалог із керівниками так званих ДНР і ЛНР заради встановлення миру на сході країни.

60,7% українців вважають або скоріше схиляються до думки, що Україна має йти на компроміси заради відновлення миру та повернення окупованих територій, 24,2% дотримуються протилежної думки, 15% не змогли відповісти.

37% українців підтримують варіант вирішення проблеми непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей у вигляді надання цим територіям особливого статусу, який передбачає автономію в складі України, 18,2% підтримують продовження бойових дій, спрямованих на відновлення повного контролю України над цими територіями військовим шляхом, 17,3% - за офіційне визнання того, що ці території протягом найближчих років не можуть бути повернуті до складу України, та їх ізоляцію.

49,5% опитаних підтримали б або скоріше підтримали рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Загальнонаціональне опитування населення проводилося Українським інститутом соціальних досліджень ім. Яременка та центром "Соціальний моніторинг" методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) за місцем проживання респондента. Польовий етап опитування проводився з 13 до 19 червня 2019 р. Вибіркова сукупність репрезентативна за віком (населення від 18 років і старше), статтю, типом населеного пункту та регіону; обсяг вибіркової сукупності: 3000 респондентів, стандартне відхилення +/-1,8%; рівень кооперації респондентів хвиля 51%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Все більше американців вважають, що США роблять недостатньо для допомоги Україні – аналітики

Адвокатське об’єднання «Barristers» підписало меморандум про співпрацю з кавказькими організаціями

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА