Інтерфакс-Україна
21:38 24.07.2019

Дії прокуратури України при екстрадиційних перевірках за запитом Москви суперечать позиції про політичне переслідування українців в РФ - правозахисники

2 хв читати

Київ. 24 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Прокуратура України проводить екстрадиційні перевірки на запит Російської Федерації щодо окремих мігрантів у кримінальних справах, у рамках аналогічних яким у Росії засуджують українців, що Київ розцінює як політичні переслідування, зазначають правозахисники.

"Мене турбує, що в Україні немає єдиної позиції з цього питання. З одного боку Україна заявляє, що Російська Федерація як держава-агресор переслідує наших співгромадян на території окупованого Криму, де їх обвинувачують в участі в терористичній діяльності, наприклад, тих же "Хізб ут -Тахрір"", - сказав адвокат, керуючий партнер адвокатського об'єднання "Прайм Юріс" Андрій Лещенко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

"Але при цьому, якщо це громадяни Російської Федерації, які змушені були тікати на територію України, то для Генеральної прокуратури, Державної міграційної служби це - злочинці, особливо небезпечні терористи", - додав він.

За словами Лещенка, він захищає інтереси двох громадян РФ, яких на батьківщині обвинувачують у причетності до ісламської політичної партії "Хізб ут-Тахрір", а Генеральна прокуратура України протягом двох років за запитом Росії проводить щодо них екстрадиційні перевірки, незважаючи на те, що переслідування громадян України в Криму з боку РФ за аналогічними обвинуваченнями розглядаються Києвом і українськими правоохоронними органами як переслідування за національною та релігійною ознакою.

Адвокат наголошує, що в Україні діяльність "Хізб ут-Тахрір" не заборонена, в діяльності цієї організації немає ознак насильства.

Крім того, Лещенко зазначив, що РФ використовує міжнародну мережу Інтерпол для політичних переслідувань невгодних громадян.

Він також звернув увагу на те, що Росія і Узбекистан при цьому використовують неправдиві, підроблені документи.

Зі свого боку, представник громадської організації "Правозахисний рух Криму" Дамір Мінадіров зазначив, що українська прокуратура при подачі клопотань про застосування екстрадиційного арешту допускає велику кількість порушень законодавства України і Європейської конвенції про видачу правопорушників.

Разом з тим правозахисники наголошують, що в судових матеріалах і в матеріалах екстрадиційних перевірок найчастіше містяться підроблені документи, а також документи, не оформлені відповідно до законодавства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Підсумки 2024 року: на Київщині представили нове видання рейтингу "ТОП-100 найвпливовіших людей"

Дописи блогера Лаченкова про Єрмака можуть свідчити про наміри стати політичним гравцем, вважають політологи

Мисливці закликають до оновлення законодавства у сфері розвитку ловецтва

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

Відсоток людей, які вважають, що Україна стала єдиним цілим, протидіючи російській агресії, з кожним роком зменшується - опитування

НАБУ не виправдало очікувань суспільства щодо боротьби з топкорупцією - експерти

"Укрводоканалекологія" наполягає на затвердженні можливості бронювання до 75% працівників водоканалів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА