13:11 08.10.2019

Проти відкриття ринку землі виступають 73% українців - соцопитування "Рейтинг"

3 хв читати

Київ. 8 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Введення продажу землі сільськогосподарського призначення, згідно з результатами опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг", підтримують 19% опитаних, 73% - проти цієї ініціативи, 8% - не визначилися.

Згідно з оприлюдненим прес-релізом "Рейтингу", відносно високий рівень підтримки ринку землі спостерігається серед молодих і заможніших респондентів, а також власників паю, які його самостійно обробляють. Але навіть у названих категоріях кількість противників цієї ініціативи становить не менше ніж 60%.

"Продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям підтримують ще менше - лише 13%. Проти цього - 81% опитаних. Незважаючи на те, що серед наймолодших та більш заможніших кожен п'ятий не проти дозволити іноземцям купувати землю в Україні, три четверті представників цих категорій виступають однозначно проти цієї ініціативи", - йдеться в прес-релізі.

У "Рейтингу" зазначають, що 74% опитаних вважають, що рішення про введення продажу земель сільгосппризначення в Україні необхідно ухвалювати на всеукраїнському референдумі, 17% мають протилежну думку.

Як зазначено в результатах дослідження, 58% вважають, що землі с/г призначення мають бути в держвласності, за зразком Канади чи Ізраїлю, 22% - не проти запровадження такої моделі ринку землі, як в Італії, де орні землі можна продавати, купувати, 20% респондентів не змогли обрати серед цих прикладів земельного ринку.

За результатами опитувань із 2012 року кількість українців, які підтримують ринок землі, поступово зростає - з 9% у 2012 році до 20% у червні 2019 року - і лише трохи знизилася до 19% у вересні 2019 року. При цьому з листопада 2018 року збільшилася і кількість противників ринку землі з 66% до 73% у вересні 2019 року.

"За домінування державної власності на землю виступають частіше старші та бідніші опитані, і ті, у кого немає паїв, за іншу модель - молодші, заможніші та власники паїв, які їх самостійно обробляють. Водночас навіть серед названих останніх категорій не менше ніж половина виступають за канадську чи ізраїльську моделі земельного ринку", - зазначив заступник директора соціологічної групи "Рейтинг" Любомир Мисів на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна".

Головними перевагами запровадження продажу землі опитані найчастіше називали такі: власники землі зможуть розпоряджатися нею на власний розсуд (26%); це сприятиме створенню нових робочих місць на селі (18%); продаж землі сприятиме інвестиціям в Україну (14%); це дасть змогу отримати справедливу ринкову ціну на землю (13%); це дасть змогу фермерам брати кредити під заставу землі (13%). 35% опитаних не бачать жодних переваг у знятті мораторію на продаж орних земель.

Головними ризиками від запровадження продажу земель найчастіше респонденти називали можливе скуповування землі іноземцями (41%); те, що власники паїв можуть бути обмануті під час продажу (31%); те, що введення ринку землі є небезпечним через недосконалість чинного законодавства (31%); скуповування землі олігархами (23%). 17% вважають, що вільний продаж землі не можна запроваджувати в умовах війни, 16% бачать загрозу знищення дрібного та середнього бізнесу на селі, по 13% вважають, що втілення цієї ініціативи призведе до прискорення вимирання сіл або позбавлення селян стабільного доходу від надання паїв в оренду. Лише 5% не бачать жодних ризиків від запровадження вільного ринку.

Мисів зазначив, що "про загрози щодо продажу землі іноземцям, обман власників паїв і недосконалість чинного законодавства найчастіше говорили власники паїв, які їх особисто обробляють".

Опитування проведено методом face-to-face (особисте формалізоване інтерв'ю). Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Терміни проведення дослідження: 28 вересня - 1 жовтня 2019 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Генпрокуратура зареєструвала за рішенням суду низку кримінальних справ про незаконне збирання та поширення інформації про Порошенка - адвокат

В Україні створено Загальнонаціональний страйковий комітет "Заради майбутнього!" для організації, за необхідності, всеукраїнських страйків

Можливості та потреби бізнесу для вирішення екологічних проблем в Україні обговорили екологи, бізнесмени і представники влади

Правозахисники та колишні заручники бойовиків занепокоєні відмовою суду заочно судити так званого прокурора "ЛНР" Корнієвського, який катував людей у Луганській ОДА

В Україні зніматимуть серіал у жанрі фентезі "Часова Варта"

Профспілки вимагають від Кабміну вирішити проблему з виплатою ЄСВ для працівників низки підприємств у Луганській обл.

Стан Дніпра критичний, екологи закликають до створення комплексної програми порятунку річки

Стан річки Дніпро критичний, необхідна комплексна програма щодо його порятунку - голова екологічної ради

Держлісагентство запустило "пілот" e-реєстру лісорубних квитків та онлайн-карту рубок

Прокуратура Панами закрила справу, розпочату за заявою Портнова проти Порошенка, відкрила справу у зв'язку з неправдивими заявами Портнова - адвокат

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА