Інтерфакс-Україна
14:49 04.11.2019

Правозахисники та колишні заручники бойовиків занепокоєні відмовою суду заочно судити так званого прокурора "ЛНР" Корнієвського, який катував людей у Луганській ОДА

2 хв читати

Київ. 4 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Правозахисники та колишні незаконно утримувані у будівлі Луганської облдержадміністрації, яку захопили бойовики незаконних збройних формувань, занепокоєні відмовою суду від процедури заочного притягнення до відповідальності так званого прокурора "ЛНР", причетного до тортур у будівлі ОДА.

Як розповів на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у понеділок голова ГО "Східноукраїнський центр громадських ініціатив" Володимир Щербаченко, Кремінський районний суд Луганської області відмовився здійснювати спеціальне судове провадження у справі так званого прокурора "ЛНР" Аркадія Корнієвського.

За словами Щербаченка, Корнієвський - колишній офіцер СБУ - з 2014 року був "слідчим" і "прокурором" ЛНР" і безпосередньо причетний до катувань полонених у приміщенні захопленої Луганської держадміністрації.

Як зазначив голова "Східноукраїнського центру громадських ініціатив", громадська організація володіє інформацією від декількох десятків осіб, які стали жертвами тортур, погроз і залякувань зі сторони Корнієвського.

"Ми вважаємо, що при ухваленні такого рішення було порушено баланс прав людей, які заслуговують на справедливість, які очікують від держави ефективного розслідування", - сказав Щербаченко.

Присутня на прес-конференції колишня незаконно ув'язнена у приміщенні Луганської ОДА, яке захопили члени НВФ, Вікторія Кононова зазначила, що справа Корнієвського вимагає дорозслідування, і загалом має бути змінено практику підходу розслідування злочинів, скоєних на Донбасі.

Інший незаконно утримуваний у захопленому приміщенні Луганської ОДА Дмитро Тинда назвав рішення суду саботажем і припустив, що це може бути пов'язано зі страхом суддів. "Мене більше турбує те, що відбувається в наших правоохоронних органах... Справи "зливають"... і не суди місцевого рівня мають розглядати такі справи", - висловив переконання він.

У свою чергу представник громадської організації "Захист і розвиток" Євген Тимофій розповів, що юристи вже підготували апеляційну скаргу на це рішення.

"Суди не хочуть розглядати такі справи, вони бояться, що винесення інших рішень може бути небезпечним... Такі справи треба перенести до будь-якого іншого суду... Після того, як Луганський апеляційний суд розгляне нашу скаргу, ми підготуємо клопотання до Верховного суду про передачу справи на розгляд до іншого суду", - сказав він.

ОСТАННЄ

Адвокатське об’єднання «Barristers» підписало меморандум про співпрацю з кавказькими організаціями

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА