13:15 27.11.2019

Депутати від "СН" пропонують передбачити семирічне обмеження на перепродаж землі

2 хв читати

Київ. 27 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Група народних депутатів від партії "Слуга народу" ("СН") представила низку своїх поправок до законопроекту 2178-10 про скасування мораторію на ринок землі, зокрема щодо семирічного обмеження на її перепродаж.

"Якщо обмежити перепродаж землі на сім років - а саме такий мінімальний термін договору оренди, - я вважаю, що купуватимуть землю лише ті, хто має намір на ній працювати. І ми не створимо інститут рантьє, який потім диктуватиме умови нашим аграріям", - сказав автор цієї поправки до законопроекту про ринок землі, депутат від "СН" Микола Тищенко під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

Водночас під час конференції "Поправки до законопроекту №2178-10: забезпечення добробуту села та превентивні заходи проти спекуляцій на ринку землі" нардеп запропонував також передбачити декларування походження коштів для купівлі землі.

"Я пропоную ввести обов'язкову перевірку походження цих коштів", - зазначив він.

Як пояснив депутат від "СН" Павло Халімон, йдеться про переведення платежів за купівлю землі у безготівкову форму.

Водночас, на думку Халімона, обсяг концентрації землі в законопроекті не варто змінювати, оскільки занадто низькі вимоги до концентрації спричинять тіньові схеми.

Водночас нардеп зазначив, що вважає доцільнішим замість обмежень перепродажу встановити податкові ставки, які зробили б перепродаж економічно невигідним.

"В Україні ПДФО становить 18%, військовий збір - 1,5%. Якщо людина захоче провести відчуження землі протягом (перших - ІФ) трьох років, то я вважаю справедливим заплатити у такому разі ПДФО та військовий збір. У такий спосіб ми уникаємо маніпуляцій і спекуляцій", - сказав він.

Якщо новий власник захоче перепродати землю протягом трьох-п’яти років після її купівлі, варто було б встановити ставку загального податку в 9%, після п'яти років - 5%, вважає Халімон.

Поправку, яка обмежує економічне обґрунтування для перепродажу землі, запропонував також нардеп Вадим Струневич ("Слуга народу"). Крім цього, він пропонує обмежити первинну здачу в оренду земельної ділянки після її придбання.

"Ділянку має бути придбано для подальшого опрацювання аграріями", - наголосив він.

У свою чергу депутат від провладної більшості Анатолій Остапенко вказав на необхідності законодавчого обмеження зміни статусу земель сільгосппризначення, про що він зазначив у своїх поправках до законопроекту.

"Землю сільгосппризначення мають використовувати виключно в цільовому призначенні... Ми маємо закрити в законі питання зміни цільового призначення землі. Земля - для аграріїв, а не для забудовників", - сказав Остапенко під час прес-конференції.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Підтвердження канадськими експертами ідентичності голосу Труби на записах доводить політичний характер переслідувань Порошенка - адвокат

Призначення екс-адвоката Януковича першим заступником директора ДБР може нівелювати суди у "справах Майдану" - депутат Сюмар

Керівництво "Київметробуду" готове співпрацювати з правоохоронними органами для продовження будівництва метро на Виноградар

Філарет вимагає від Вселенського патріарха повернути оригінал постанови собору УПЦ-КП від 15 грудня 2018 року

За рік ультраправі вчинили 137 актів насильства - результати моніторингу

Терміни запуску метро на Виноградар відкладаються на рік - голова наглядової ради "Київметробуду"

Власник суднозаводу "Океан" заявляє про спроби російських екс-власників знищити підприємство, готовий давати свідчення в прокуратурі

"Нафтогаз" не може озвучити розмір маржі за контрактом із "Газпромом", але її можна буде побачити у фінзвіті за підсумками 2020 р. - Вітренко

Мирова угода між Україною і "Газпромом" щодо штрафу АМКУ не передбачає повернення російській компанії активів - Вітренко

Україна оцінює втрату доходів від запуску "Турецького потоку" в $450 млн - голова ОГТСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА