13:15 27.11.2019

Депутати від "СН" пропонують передбачити семирічне обмеження на перепродаж землі

2 хв читати

Київ. 27 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Група народних депутатів від партії "Слуга народу" ("СН") представила низку своїх поправок до законопроекту 2178-10 про скасування мораторію на ринок землі, зокрема щодо семирічного обмеження на її перепродаж.

"Якщо обмежити перепродаж землі на сім років - а саме такий мінімальний термін договору оренди, - я вважаю, що купуватимуть землю лише ті, хто має намір на ній працювати. І ми не створимо інститут рантьє, який потім диктуватиме умови нашим аграріям", - сказав автор цієї поправки до законопроекту про ринок землі, депутат від "СН" Микола Тищенко під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у середу.

Водночас під час конференції "Поправки до законопроекту №2178-10: забезпечення добробуту села та превентивні заходи проти спекуляцій на ринку землі" нардеп запропонував також передбачити декларування походження коштів для купівлі землі.

"Я пропоную ввести обов'язкову перевірку походження цих коштів", - зазначив він.

Як пояснив депутат від "СН" Павло Халімон, йдеться про переведення платежів за купівлю землі у безготівкову форму.

Водночас, на думку Халімона, обсяг концентрації землі в законопроекті не варто змінювати, оскільки занадто низькі вимоги до концентрації спричинять тіньові схеми.

Водночас нардеп зазначив, що вважає доцільнішим замість обмежень перепродажу встановити податкові ставки, які зробили б перепродаж економічно невигідним.

"В Україні ПДФО становить 18%, військовий збір - 1,5%. Якщо людина захоче провести відчуження землі протягом (перших - ІФ) трьох років, то я вважаю справедливим заплатити у такому разі ПДФО та військовий збір. У такий спосіб ми уникаємо маніпуляцій і спекуляцій", - сказав він.

Якщо новий власник захоче перепродати землю протягом трьох-п’яти років після її купівлі, варто було б встановити ставку загального податку в 9%, після п'яти років - 5%, вважає Халімон.

Поправку, яка обмежує економічне обґрунтування для перепродажу землі, запропонував також нардеп Вадим Струневич ("Слуга народу"). Крім цього, він пропонує обмежити первинну здачу в оренду земельної ділянки після її придбання.

"Ділянку має бути придбано для подальшого опрацювання аграріями", - наголосив він.

У свою чергу депутат від провладної більшості Анатолій Остапенко вказав на необхідності законодавчого обмеження зміни статусу земель сільгосппризначення, про що він зазначив у своїх поправках до законопроекту.

"Землю сільгосппризначення мають використовувати виключно в цільовому призначенні... Ми маємо закрити в законі питання зміни цільового призначення землі. Земля - для аграріїв, а не для забудовників", - сказав Остапенко під час прес-конференції.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Заступниця генпрокурора Літвінова: Розслідуємо воєнні злочини РФ проти довкілля, працюємо над притягненням злочинців до відповідальності

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА