14:08 15.01.2020

Власник суднозаводу "Океан" заявляє про спроби російських екс-власників знищити підприємство, готовий давати свідчення в прокуратурі

4 хв читати

Київ. 15 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Власник ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" Василь Капацина вважає неправомірним арешт цілісного майнового комплексу (ЦМК) заводу на вимогу прокуратури і підозрює, що його ініціатором є екс-власники заводу.

"Сьогодні за цей завод відповідаю я. Але якщо протягом найближчих днів Офіс генпрокуратури не розбереться в ситуації і не зніме цей негативний фактор - відповідальність за знищення цього заводу ляже саме на генерального прокурора. І я прошу Руслана Рябошапку негайно мене допитати", - сказав він під час конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" в середу.

Він також заявив про своє рішення залишитися в Києві очікувати виклику на допит, оскільки "якщо ситуація не зміниться найближчими днями - у заводу не буде майбутнього".

Капацина також наголосив, що тексту судового рішення про арешт майнового комплексу заводу за клопотанням Офісу генерального прокурора досі не бачив. Однак може припустити, що арешт накладено на сухий і плавучий док, корпуси та лінії, цехи, обладнання - вся виробнича основа заводу.

"Відбувається спецоперація зі знищення стратегічного підприємства України руками правоохоронної системи. І мені досконало відомо, що це питання контролює конкретно пан Рябошпака, якого ввели в оману...", - зазначив він.

За словами власника заводу, досі тривають спроби визнати торги з продажу "Океану" недійсними і повернути підприємство колишньому власнику, яким є Ігор Ігнатов.

"Громадянин України Ігор Ігнатов представляє інтереси Юсуфова (колишній член ради директорів російського "Газпрому" Ігор Юсуфов - ІФ), і я готовий надати свідчення в центральному офісі СБУ, більше того, я про це говорив після купівлі заводу: Ігнатов працює на Федеральну службу безпеки Росії", - стверджує Капацина.

На його думку, арешт ЦМК "Океану" - частина спецоперації Юсуфова спільно з ФСБ Росії, спрямованої на те, щоб не дати Україні відновити суднобудівні потужності.

"Я хочу звернутися до президента України: шановний Володимире Олександровичу, ви головнокомандувач. Створити військовий флот, побудувати кораблі для наших ЗСУ сьогодні можна лише на заводі "Океан". Безумовно, в кооперації з іншими суднобудівними активами, але кваліфікація, відповідне обладнання та можливості є тільки на цьому заводі. І сьогодні в Росії зробили все, щоб руками української влади та правоохоронних органів знищити цей завод.

За словами Капацини, завод вже підписав контракт із постачання машини з плазмової нарізки металу, а в 2020 році планувалося наростити штат заводу з 700 до 1000 осіб, отримати європейську сертифікацію за ISO (Міжнародна організація зі стандартизації) і побудувати повнокомплектне судно. Також у планах інвестора - вихід "Океану" на європейський ринок судно- і мостобудування.

Капацина також зазначив, що в 2019 році завод "Океан" успішно виконав декілька контрактів зі створення металевих елементів для мостових споруд, зокрема і для Шулявського мосту в Києві.

Як повідомлялося, прокуратура заявила про арешт ЦМК суднозаводу "Океан" для його збереження, ліквідатор наполягає на законності його продажу.

У листопаді 2013 року Господарський суд Миколаївської області визнав банкрутом ПАТ "МСЗ "Океан".

Белізька Belmont Industries Inc. та кіпрська Poizanter Holdings Limited заявляють, що в 2010 році через банківські рахунки внесли EUR60 млн інвестицій в "Океан", які були забезпечені іпотекою та заставою.

"Останніми роками з метою заволодіння цілісним майновим комплексом суднобудівного заводу шляхом доведення його до банкрутства злочинна група, використовуючи корупційні зв'язки в судовій гілці влади, ухваленням судових рішень позбавила іноземних інвесторів прав іпотекодержателя", - стверджують Belmont і Poizanter.

Серед своїх противників компанії, зокрема, називають нинішнього власника підприємства екс-начальника Миколаївського морського торговельного порту (ММТП) Василя Капацину, а аукціон із продажу заводу за $4 млн вважають "штучним".

"Державі завдано збитків на суму 103 млн грн, іноземним інвесторам - на суму $60 млн, обладнання заводу знищується, земельні ділянки розділені на три, з надуманих підстав майно заводу передано в іпотеку офшорній компанії за $15 млн", - стверджують компанії.

ПАТ "Миколаївський суднобудівний завод "Океан" (до квітня 2011 року - "Вадан Ярдс Океан", до грудня 2008-го - Damen Shipyard's Okean, до лютого 2001-го - "Суднобудівний завод "Океан") спеціалізується на виробництві та ремонті контейнеровозів, танкерів, буксирів, барж водотоннажністю до 350 тис. тонн.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна у 2019 році збільшила експорт меду на 12,7%

Адвокати звернуться до суду у зв'язку з оприлюдненням СБУ недостовірної інформації про розкрадання бюджетних коштів чиновниками мерії Дніпра

Рух #SaveФОП наполягає на введенні мораторію на перевірки мікробізнесу

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Екологічна громадськість вимагає від уряду поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

Понад 60% українців віддають перевагу таксі з мобільними застосунками, 36% мали поганий досвід використання традиційних - соцопитування КМІС

Україна має дефіцит потужностей зі зберігання картоплі на рівні 1,2 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА