14:10 27.01.2020

Єдину державну інформсистему трансплантації розроблено, вона готова до запуску - розробник

3 хв читати
Єдину державну інформсистему трансплантації розроблено, вона готова до запуску - розробник

Київ. 27 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Запуск Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ) необхідний для забезпечення прав пацієнта на своєчасну та в порядку прозорої черговості трансплантацію органів, сказала голова комітету медичного права Асоціації правників України Марина Слободніченко на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у п'ятницю.

При цьому юрист зазначила, що ЄДІСТ готова до запуску, її прийняло на тестування Міністерство охорони здоров'я у травні 2019 року.

"Для повноцінного впровадження системи трансплантації в Україні потрібні дві складові - єдиний реєстр пацієнтів (лист очікування) і донорські органи. При цьому єдиний лист очікування не працюватиме, доки не буде впроваджено ЄДІСТ, а донорські органи не з'являться, доки не буде впроваджено діагностику смерті мозку. Але в цьому напрямі є позитивні зрушення. ЄДІСТ уже розроблено та передано для тестування в МОЗ, а щодо діагностики анонсується, що кількість таких випадків зростає", - сказала Слободніченко.

Вона наголосила, що впровадження ЄДІСТ дасть змогу точно розрахувати потребу на імуносупресію і на трансплантацію загалом.

На думку Слободніченко, медзаклади з відділеннями інтенсивної терапії в процесі автономізації мають передбачити працевлаштування трансплант-координаторів.

"Якщо в штаті медзакладу з наявністю відділення інтенсивної терапії не буде трансплант-координатора, він не матиме можливості оперативно вносити інформацію до ЄДІСТ про певний орган, який з'явився в результаті діагностики смерті мозку", - сказала вона.

У свою чергу керівник проектів ТОВ "Грін Лайт Корпоративні рішення" (компанія-розробник ЄДІСТ) Руслан Тимошенко повідомив, що розроблена ЄДІСТ "повністю відповідає вимогам законодавства й технічного завдання, що висуваються для створення цієї системи".

При цьому він зазначив, що систему можна додатково налаштовувати під зміну вимог МОЗ, якщо вони уточнюватимуться і ставитимуться.

"У системі є алгоритми налаштування під вимоги замовника, яким є МОЗ. Система дасть змогу використовувати її багато років. Вона може динамічно змінюватися і відповідати вимогам часу", - сказав він.

Крім цього, Тимошенко повідомив, що МОЗ уже підписало договір про розробку технічного завдання на створення Комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) в ЄДІСТ.

"Міністерство охорони здоров'я підписало договір про розробку технічного завдання зі створення КСЗІ. Щойно це відбудеться, можна буде стверджувати, що персональні дані пацієнтів будуть захищені", - сказав він.

Експерт нагадав, що ЄДІСТ має вісім реєстрів - реєстр закладів охорони здоров'я, що надають медичну допомогу із застосуванням трансплантації; реєстр трансплант-координаторів; реєстр рішення особи про надання згоди або незгоди на посмертне донорство або призначення повноважного представника; реєстр згоди осіб на вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів із їхнього тіла; реєстр анатомічних матеріалів людини, призначених для трансплантації та/або виготовлення біоімплантатів; реєстр живих донорів; реєстр одержувачів; реєстр осіб із трансплантованим анатомічним матеріалом. Також розроблено модуль пошуку пар донор-реципієнт і WEB-портал, через який можна дати згоду або незгоду на посмертне донорство.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна у 2019 році збільшила експорт меду на 12,7%

Адвокати звернуться до суду у зв'язку з оприлюдненням СБУ недостовірної інформації про розкрадання бюджетних коштів чиновниками мерії Дніпра

Рух #SaveФОП наполягає на введенні мораторію на перевірки мікробізнесу

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Монографія "Філософія півдня Італії" допоможе криміналістам і психологам у розумінні природи злочинних структур

Екологічна громадськість вимагає від уряду поділу Міністерства енергетики та захисту довкілля

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

"Голос" пропонує ВР створити Нацагентство з питань подолання наслідків російської збройної агресії

Понад 60% українців віддають перевагу таксі з мобільними застосунками, 36% мали поганий досвід використання традиційних - соцопитування КМІС

Україна має дефіцит потужностей зі зберігання картоплі на рівні 1,2 млн тонн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА