15:24 24.03.2020

МОЗ співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу - Кузін

2 хв читати

Київ. 24 березня ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Міністерство охорони здоров'я співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу, повідомив в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін.

"Було направлено відповідні листи до ліцензіатів, які отримали ліцензію з лабораторної діагностики. В них право проводити тести на коронавірус. Єдина вимога, яка висуватиметься до таких лабораторій, полягатиме в тому, щоб лабораторія була обладнана відповідним рівнем біозахисту, й така лабораторія має забезпечити звітність, зокрема, проведення міжлабораторних досліджень, щоб підтвердити, що вона працює ефективно відповідно до міжнародних стандартів", - сказав він на прес-конференції в режимі онлайн в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Кузін повідомив, що з представниками приватних лабораторій було проведено низку нарад.

"Ми вислухали пропозиції, і ми знаємо, що частина лабораторій уже співпрацює з МОЗ і Міноборони", - сказав він.

У свою чергу директор із розвитку "Сінево" Микола Бутенко зазначив, що "Сінево" також може проводити такі тести й має відповідні сертифікати. Водночас він повідомив, що "Сінево" працює на американському устаткуванні компанії Abbott, яка отримала сертифікат FDA на проведення тестів на коронавірус.

"Наразі Abbott працює за цим тестом на внутрішньому ринку, але ми з ними зв'язувалися і очікуємо від них відповіді про можливість постачання цих систем в Україну", - сказав він.

Кузін також повідомив, що тактика діагностики коронавірусу, зокрема застосування експрес-тестів чи методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), визначає лікар-епідеміолог, виходячи з конкретної ситуації.

"Швидкі тести мають певні обмеження і можуть застосовуватися для масового скринінгу або масового тестування, для груп ризику є обмеження, зокрема, хибнопозитивні або хибнонегативні результати, але для масового скринінгу населення вони ідеальні й рекомендовані ВООЗ. Проте метод (ПЛР - "ІФ")- це золотий стандарт, тільки підтверджений ним діагноз вважається підтвердженим", - сказав він.

Кузін пояснив, що ПЛР є рекомендованим, коли отримано результати дослідження швидкого тесту, є підозра на безсимптомне носійство або коли видно клінічну картину інфікування коронавірусом.

Він також повідомив, що три українські компанії вже розробили тест-системи для діагностики коронавірусу, ці тест-системи вже пройшли сертифікацію.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

UkraineInvest представив "інвестиційний путівник" із 60 об'єктами

Комісія з питань захисту бізнесу проведе засідання в жовтні-2020 - UkraineInvest

Результат місцевих виборів в Україні вплине на долю Кабміну і конституційного законопроекту щодо децентралізації - думка

Пандемія COVID-19 може вплинути на зниження явки на місцевих виборах і стати технологією зриву виборів на деяких виборчих дільницях - експерти

Експерти застерігають від маніпуляцій соціологією напередодні місцевих виборів в Україні

Галузь ВДЕ розраховує на виграш справи в КС про визнання неконституційними "зелених" тарифів

Нардеп Деркач знову стверджує про зовнішнє управління Україною з боку США і про пов'язану з цим корупцію

Труханов лідирує у виборчих перегонах за крісло мера Одеси - соцопитування КМІС

Адвокати Порошенка очікують активізації розслідування справ щодо "Ленінської кузні" та "Прямого" каналу

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів в окремих громадах - голова КВУ Кошель

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА