15:24 24.03.2020

МОЗ співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу - Кузін

2 хв читати

Київ. 24 березня ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Міністерство охорони здоров'я співпрацює з приватними лабораторіями з діагностики коронавірусу, повідомив в.о. генерального директора Центру громадського здоров'я України Ігор Кузін.

"Було направлено відповідні листи до ліцензіатів, які отримали ліцензію з лабораторної діагностики. В них право проводити тести на коронавірус. Єдина вимога, яка висуватиметься до таких лабораторій, полягатиме в тому, щоб лабораторія була обладнана відповідним рівнем біозахисту, й така лабораторія має забезпечити звітність, зокрема, проведення міжлабораторних досліджень, щоб підтвердити, що вона працює ефективно відповідно до міжнародних стандартів", - сказав він на прес-конференції в режимі онлайн в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Кузін повідомив, що з представниками приватних лабораторій було проведено низку нарад.

"Ми вислухали пропозиції, і ми знаємо, що частина лабораторій уже співпрацює з МОЗ і Міноборони", - сказав він.

У свою чергу директор із розвитку "Сінево" Микола Бутенко зазначив, що "Сінево" також може проводити такі тести й має відповідні сертифікати. Водночас він повідомив, що "Сінево" працює на американському устаткуванні компанії Abbott, яка отримала сертифікат FDA на проведення тестів на коронавірус.

"Наразі Abbott працює за цим тестом на внутрішньому ринку, але ми з ними зв'язувалися і очікуємо від них відповіді про можливість постачання цих систем в Україну", - сказав він.

Кузін також повідомив, що тактика діагностики коронавірусу, зокрема застосування експрес-тестів чи методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР), визначає лікар-епідеміолог, виходячи з конкретної ситуації.

"Швидкі тести мають певні обмеження і можуть застосовуватися для масового скринінгу або масового тестування, для груп ризику є обмеження, зокрема, хибнопозитивні або хибнонегативні результати, але для масового скринінгу населення вони ідеальні й рекомендовані ВООЗ. Проте метод (ПЛР - "ІФ")- це золотий стандарт, тільки підтверджений ним діагноз вважається підтвердженим", - сказав він.

Кузін пояснив, що ПЛР є рекомендованим, коли отримано результати дослідження швидкого тесту, є підозра на безсимптомне носійство або коли видно клінічну картину інфікування коронавірусом.

Він також повідомив, що три українські компанії вже розробили тест-системи для діагностики коронавірусу, ці тест-системи вже пройшли сертифікацію.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український фармринок у 2020 році зріс на 13% - експерти

У Києві презентували Центр координації соцдопомоги Вітольда Фокіна

Понад половина українців готові вакцинуватися, якщо повірять ефективності вакцини

За Зеленського готові знову голосувати 29% опитаних українців

Більшість українців вважають розвиток подій у країні неправильним - соцопитування

Половина населення України не готова вакцинуватися від COVID-19 - соцопитування

В Україні запускають експертну платформу для допомоги містам у реалізації великих інфраструктурних проектів

Глава "Глуско Україна" очікує тривалого простою роботи АЗС Glusco

Рішення про санкції не повинні використовуватися для переслідування політичних і громадських діячів - заява колишніх політв'язнів

Друкувати книжку на принтері невигідно, тому нелогічно стягувати авторський збір з імпортера принтера - спілка українських підприємців

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА