13:30 04.06.2020

Проголосований ВР закон про внесення базових масел у підакцизні товари знищить виробництва мастильних матеріалів в Україні - представники галузі

4 хв читати

Київ. 4 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Закон про внесення змін до Податкового кодексу України, що набув чинності, згідно з яким базові масла було внесено до переліку підакцизних товарів, знищить виробництво мастильних матеріалів в Україні, заявили представники галузі на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в четвер.

За словами директора з маркетингу СП "Азмол-Брітіш Петрокемікалс" Максима Токіна, робота галузі з виробництва масел і мастил у країні на сьогодні повністю зупинилася, оскільки законодавець не передбачив перехідного періоду, щоб виробники зуміли підготуватися до роботи з підакцизним товаром, який використовується при виробництві 90% масел і мастил.

"Виробники масло-мастильної галузі не мали жодних шансів оформити ліцензії на виробництво, продаж і зберігання пального, отримати статус платника акцизу, обладнати дорогими приладами обліку всі ємнісні парки своїх підприємств. На всі ці процедури кожному підприємству необхідно витратити мільйони гривень і від шести місяців до року", - сказав він.

При цьому вся українська галузь стає неконкурентоспроможною порівняно з імпортерами масел і мастил, основна частина яких надходить з РФ і Білорусі.

"Держава ввела акциз EUR213, 5/тис. літрів для базових масел. Саме з них робиться уся лінійка готових продуктів: моторних, індустріальних, гідравлічних, трансмісійних та інших масел і мастил. З 21 травня держава, впровадивши акциз, автоматично на 50% підвищила ціну на всі ці продукти, але тільки на продукти українського виробництва. Такий продукт, вироблений в іншій країні на основі базового масла, сьогодні може ввозитися в Україну, не обкладаючись акцизом", - наголосив Токін.

За його словами, ініціатори такої правки ставили перед собою мету ускладнити життя недобросовісним підприємствам, які ввозять у країну базові масла, щоб розбавляти ними дизпальне. Водночас "бодяжники" або вже мають необхідні ліцензії для роботи з пальним, або знайшли можливість ввозити базові масла під іншими кодами, що не потрапляють під акциз.

У свою чергу директор з маркетингу СП "Юкойл" Андрій Гущин зазначив, що Міністерство оборони України й усі стратегічні підприємства України - "Енергоатом", "Укртрансгаз", "Укргазвидобування", "Укрзалізниця" - забезпечуються маслами виключно українського виробництва, й на цю групу товарів у країні донедавна ціни були нижчі, ніж у тій самій Росії. Крім того, 20% виробництва продукції, що виробляється в країні, йшло на експорт до понад 100 країн.

"Зриваються експортні контракти... Також на нас чекають судові розгляди в частині виграних тендерів із Міністерством оборони та "Укргазвидобуванням" та іншими стратегічними підприємствами. В новій реальності ми не зможемо виконати взяті на себе зобов'язання", - наголосив він.

За словами головного бухгалтера ТОВ "Кволіті Індастріал Лубрікантс" Наталії Василенко, проблема полягає не лише у сплаті самого акцизу, а й у реєстрації акцизного складу, отриманні необхідних ліцензій на виробництво, зберігання і продаж та інших документів.

"Нам ніхто не дав на це часу. Все це може тривати три-шість місяців або навіть до року", - зазначила вона.

У свою чергу "КСМ Лубрікантс" В'ячеслав Старостин наголосив, що підприємства галузі, річний обіг якої в країні становить $0,5 млрд, з кінця травня опинилися просто поза законом.

"23 травня в країні з'явилися десятки тисяч злочинців - це виробники мастильних матеріалів, це трейдери, це логістично-промислові підприємства, в яких на складах несподівано утворилися залишки підакцизних товарів. Тобто вчора їх не було, ми прокинулися - і ми всі поза законом. Що далі? Зберігання без ліцензії - це один мільйон, відсутність зареєстрованого акцизного складу - ще один мільйон. На сьогодні проблема наявності товару стала токсичною і небезпечною. Ці товари є в Держрезерві, на багатьох інших підприємствах, у всіх дистриб’юторів. Ніхто навіть особливо не розуміє проблеми, яка утворилася у рамках держави, і як її вирішувати", - сказав він.

Старостин також звернув увагу на проблеми з цілковитою відсутністю необхідного устаткування в частині витратомірів і рівнемірів для масла, яке застигає в холодну пору.

"В Україні просто фізично немає в наявності необхідного устаткування, яке ми могли б сьогодні купити й почати встановлювати", - зазначив він.

Директор компанії ТОВ "НВП "Агрінол" В'ячеслав Поліщук зазначив, що на бердянських заводах "Агрінол" і "Азмол" задіяні 1,5 тисяч осіб, тоді як населення міста становить 100 тис.

"На сьогодні обидва підприємства зупинилися, і що буде з працівниками, не знає ніхто. Закон ухвалювали, абсолютно не думаючи про те, що буде з цими людьми", - наголосив він.

У зв'язку з цим представники галузі закликали президента негайно втрутитися в ситуацію і вирішити проблему, яку створили законодавці.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Слідство просить продовжити терміни попереднього розслідування у справі про призначення Семочка до 10 жовтня - адвокат Новіков

Закон про злодіїв у законі не матиме особливих позитивних наслідків, він недосконалий і ухвалений більше для піару - думка

Сьогодні Зеленському не довіряють 50% громадян - Балакірєва про результати соцопитування

Початкова сума хабаря за закриття справи проти Burisma та сім'ї Байденів становила $50 млн, - Кулик

Переважна більшість українців вважають, що знати Конституцію України треба, але лише 15% її знають - опитування

Більшість жителів України вважають себе європейцями - опитування

"Міроіл" вважає непрозорою закупівлю "Укрзалізницею" мастильних матеріалів і скаржитиметься до прокуратури

Виборча кампанія на місцевих виборах вже фактично розпочалася, - Черненко

Головне завдання "партії мерів" - дати бій "слугам народу" на місцевих виборах - думка

Інвестори в ВДЕ змушені будуть подати до суду на "ГарПок" через невиплату з "зеленого" тарифу - учасник ринку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА