Інтерфакс-Україна
11:01 05.06.2020

На виборах президента за Зеленського проголосували б наразі 40,9% українців, котрі визначилися з вибором, за Порошенка - 15,7% - опитування КМІС

2 хв читати

 

Київ. 5 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Якби нині в Україні відбувалися б президентські вибори, то 40,9% серед тих, хто визначився з вибором, проголосували б за нинішнього главу держави Володимира Зеленського.

Згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 26 до 30 квітня і презентованого на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна", за п'ятого президента України, народного депутата від "Європейської солідарності" Петра Порошенка готові проголосувати 15,7% українців, котрі визначилися з вибором, за лідера партії "Сила і честь" Ігоря Смешка - 9,2%, за лідера партії "Опозиційна платформа - За життя" Юрія Бойка - 8,9%, за лідера Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" Юлію Тимошенко - 8,7%, за народного депутата, голову політради партії "ОПЗЖ" Віктора Медведчука - 6,4%, за лідера Радикальної партії Олега Ляшка - 4%, за народного депутата від "Голосу" Святослава Вакарчука - 1,5%.

При цьому 4,8% респондентів, котрі визначилися з вибором, готові підтримати іншого кандидата.

Серед усіх опитаних 28,9% проголосували б за Зеленського, 11,1% - за Порошенка, 6,5% - за Смешка, 6,3% - за Бойка, 6,2% - за Тимошенко, 4,5% - за Медведчука, 2,8% - за Ляшка, 1% - за Вакарчука, 3,4% - за іншого кандидата.

При цьому 14,1% від усіх опитаних не визначилися з вибором, 9,1% - не голосували б, 3,4% зіпсували б бюлетень, 2,6% - відмовилися відповісти.

Опитування КМІС проводили з 26 до 30 квітня 2020 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Під час опитування проведено 1500 інтерв'ю.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). До вибірки не входять території, тимчасово неконтрольовані владою України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2.6% для показників близьких до 50%, 2.2% - для показників близьких до 25%, 1,7% - для показників близьких до 10%, 1,1% - для показників близьких до 5%.

ОСТАННЄ

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА