Інтерфакс-Україна
13:22 21.07.2020

Думки українців щодо надання ОРДЛО автономії для припинення бойових дій розділилися - опитування

2 хв читати

Київ. 21 липня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Українці неоднозначні в думці щодо можливості надання автономії в складі України непідконтрольним територіям Донецької та Луганської областей для припинення бойових дій і мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Так, згідно з оприлюдненими на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок даними всеукраїнського соціологічного опитування населення, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" із 8 до 15 липня 2020 року, впевнені, що "підтримали б" або "швидше за все, підтримали б" автономію в складі України непідконтрольних територій Донбасу для припинення бойових дій 42,7%, у той час як 39,0% скоріше "не підтримали б" або "впевнені, що не підтримали б".

У регіональному розрізі схильні до рішення про надання автономії нині окупованим територіям Донбас (64,2%), Південь (59,2%), Схід (57,3%), і Центральний регіон (41,6%), у той час як на заході України таке рішення підтримали б лише 15,7% респондентів.

Позицію "скоріше не підтримали б" або "впевнені, що не підтримали б" рішення про надання автономії у складі України непідконтрольним територіям Донбасу 66,9% респондентів Західної України, 38,2 - Центральної, 27,2% - на Сході, 21, 9 - на Півдні і 17,5% на Донбасі.

Не змогли відповісти загалом в Україні 18,3% респондентів.

Відповідаючи на запитання про те, чи необхідно для досягнення миру вести прямі переговори з РФ, "безумовно так" відповіли 38,0%, "скоріше так" - 31,6%, "скоріше ні" - 8,7%, "безумовно ні"- 12,1% опитаних.

Найбільше тих, хто вважає прямі переговори з Росією необхідними для досягнення врегулювання конфлікту на Сході та Донбасі - "безумовно так" - на Сході 50,2% і на Донбасі 46,5% відповідно, у той час як "безумовно проти" прямих переговорів із РФ для досягнення миру виступає 20,7% респондентів на Західній Україні.

Під час опитування "Думки та погляди населення України: липень 2020" було опитано 3035 респондентів, похибка вибірки 1,1-1,9%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Аспіранти заявляють про незаконність запровадження Міносвіти додаткових заліків та оскаржать їх в суді

Створення спецтрибуналу необхідне через прогалини у міжнародному правосудді, але воно стане символом епохи – аналітична доповідь

Замість спростування окремих елементів пропаганди треба створювати цілісну картину світу, де ворожі наративи втрачають сенс – дискусія про інформоборону

Авіакомпанія "Українські вертольоти" заявляє про чергову безпідставну інформатаку на компанію

В Україні є великі шанси на формування нової партії євроскептиків після війни - політолог

В України неможливий "грузинський сценарій" після виборів - аналітик

Позитивне ставлення до РФ засвідчують 3% українців, 10% вважають російський "мирний план" прийнятним – дослідження

Help оголосила про старт реєстрацій на фінансування гуманітарних проєктів "Німецька підтримка українським громадам"

Лише 2,2% українців перестали вживати електронні сигарети після заборони – соцопитування

Українці починають курити в середньому в 19,8 років – соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА