14:00 18.11.2020

Діагностику хронічної обструктивної хвороби легень мають здійснювати лікарі первинки - думка

2 хв читати

Київ. 18 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Діагностику та постановку діагнозу людям із хронічними обструктивними захворюваннями легень (ХОЗЛ) мають здійснювати сімейні лікарі, вважає професор кафедри сімейної медицини Запорізького державного медичного університету, сімейний лікар, член правління ГО "Академія сімейної медицини України" Ірина Волошина.

"Сімейний лікар може ставити діагноз ХОЗЛ. Є чіткі критерії, коли пацієнта направлять до пульмонолога. Ми за те, щоб активніше впроваджувати методику спірометрії на первинному ринку, щоб сімейні лікарі мали можливість ставити ці діагнози і призначати базисну терапію і тільки в конкретних випадках направляти до пульмонолога", - сказала вона під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Експерт також наголосила на необхідності забезпечити сімейних лікарів спірометрами, внести відповідні зміни до нормативної бази.

У свою чергу в.о. генерального директора Директорату медичного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України Євгенія Ідоятова зазначила, що в міністерстві виконують роботу з внесення змін до нормативної бази щодо роботи лікарів первинки і порушать питання діагностики ХОЗЛ і забезпеченості спірометрами на найближчих засіданнях.

Вона також додала, що включення терапії пацієнтів із ХОЗЛ до програми реімбурсації залежить від фінансування і поки що не розглядалося.

"Щодо профілактики - один з основних факторів ХОЗЛ це куріння. МОЗ готує нормативно-правові акти щодо профілактики і скорочення кількості курців", - додала Ідоятова.

Зі свого боку директор департаменту замовлення медичних послуг і лікарських засобів Національної служби здоров'я України Альона Горошко зазначила, що пацієнти можуть безоплатно отримати діагностику ХОЗЛ за направленням сімейного лікаря.

"За період роботи програми медгарантій в електронній системі охорони здоров'я виписано 9,3 тис. електронних направлень пацієнтам на діагностику методом спірометрії. Майже 4 тис. пройшли діагностику", - сказала вона.

Лікар-пульмонолог, експерт із питань пульмонології Департаменту охорони здоров'я Київської міської державної адміністрації Тетяна Барановська додала, що 25% пацієнтів, які страждають на ХОЗЛ, звертаються до лікарів, серед них 75% із важким перебігом хвороби.

"Захворювання протікає дуже повільно. Воно розпочинається після 40 років під впливом різних факторів, найчастіше це продукти горіння сигарет, іноді це вплив виробництва, іноді генетичне захворювання", - сказала лікар.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Молодь має дивитися в лінзи мікроскопа, а не в лінзи оптичного прицілу направленої на Україну зброї - директор Фонду "Відкрита політика"

Захист Микитася заявляє про політичне підґрунтя кримінального переслідування

"Лекхім" планує зареєструвати в Україні вакцину від COVID-19 компанії Sinovac до 5 лютого

Картоплесховища України фактично порожні - УАВК

В Україні простоюють чотири із шести крохмальних заводів і всі виробництва картопляного пюре

Виробники картоплі озвучили основні виклики сезону-2021

В Україні збанкрутували чотири з шести крохмальних заводи і всі підприємства з виробництва картопляного пюре

"ОПЗЖ" випереджає "Слугу народу" за електоральною підтримкою - опитування "Української соціологічної групи"

Основною ціллю законопроекту про територіальну оборону є створення окремого від ЗСУ військового формування - заступник секретаря РНБО Кривонос

Для подолання економічної кризи в Україні в 2021 р. потрібна зміна прем'єра - експерти

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА