19:00 29.12.2020

Виробники картоплі озвучили основні виклики сезону-2021

3 хв читати
Виробники картоплі озвучили основні виклики сезону-2021

Дані держстатистики щодо вирощеної в Україні картоплі не відповідають дійсності. Валовий урожай в 20-21 млн тон насправді в кращому випадку становить 12-13 млн тон.

Таку думку в ході прес-конференції в інформаційному аентстві "Інтерфакс-Україна" висловив віце-президент Української асоціації виробників картоплі Сергій Рибалко.

За його словами, статистичні дані, зокрема на картоплю, залишаються незмінними протягом останніх десяти років, а реальність динамічно змінюється.

"За моїми спостереженнями, реальна цифра близька до 12 мільйонам тон... Велика частина врожаю викидається, віддається на корм худобі. Споживання картоплі в Україні становить близько 4 мільйонів тон, виходячи з розрахунків Міністерства охорони здоров'я в 120 кілограм картоплі на людину рік. Помножте цю цифру на 34-36 мільйонів чоловік, які постійно проживають на території країни", - сказав він.

Також Сергій Рибалко зазначив, що Україна в 2020 році перетворилася в імпортозалежну державу і ввезла з-за кордону близько 500 тисяч тон картоплі, що становить чверть всієї потреби торгових мереж, які працюють в країні.

Він закликав владу не применшувати розміри цієї проблеми і не говорити, що імпорт картоплі в 2020 році склав трохи більше 1% від вирощеного вітчизняними картоплярами валового збору.

"Двома роками раніше країни експортувала подібний обсяг і поповнювала держбюджет на суму в понад 3 млрд грн. А тепер стільки ж витрачає для погашення дефіциту, який існує на внутрішньому ринку", - підкреслив Сергій Рибалко.

Виконавчий директор УАПК Оксана Руженкова впевнена, що статистику необхідно вивести з тіні, оскільки вона відлякує потенційних іноземних інвесторів, які побоюються підтримувати країну, що займає 4 місце в світі по виробництву картоплі. Також недостовірні дані довелося використовувати при створенні державної програми підтримки картоплярства.

"П'ятирічний план розвитку галузі будувався саме на цій статистиці. Більш того, при створенні програми підтримки галузі аграрні департаменти облдержадміністрацій не надали Міністерству економіки достовірні дані про виробників картоплі та їх плани на будівництво картофелесховищ, заводів і переробних підприємств, про стан зрошення і так далі" , - сказала експерт і додала, що таким чином сума в 1 млрд 200 млн на 5 років, на яку можуть розраховувати промислові виробники, істотно нижче потенціалу галузі.

Серед недоліків держпрограми Оксана Руженкова назвала:

- відсутність алгоритму надання фінансової компенсації на будівництво підприємств для передпродажної дообробки та переробки картоплі,

- відмова наукових установ НААН допомогти в аудиті та напрацювання необхідних галузі ДСТУ, методик, інструкцій, гармонізації європейського та українського законодавства в галузі промислового картоплярства.

Основними викликами 2021 року експерт вважає глобальні кліматичні зміни: "Навіть за підтримки парламентом держпрограми з промислового картоплярства зрошення на всіх полях виробники протягом року встановити не зможуть".

В Україні немає сертифікованого насіння картоплі в достатньому обсязі, щоб виростити картоплю високої якості. Україна не зможе власними силами за рік забезпечити країну продовольчим картоплею, вирощеним промисловим способом. Картоплесховища в достатньому обсязі за рік ми не побудуємо. Мита картопля в обсязі, необхідному країні, за рік не зробимо. Експорт в ЄС-країни, Азію і Африки не буде відкритий, оскільки Україна не зуміла гармонізувати європейське і українське законодавство. Потрібно також сказати про скорочення переробки картоплі як на крохмаль, так і на чіпси.

 "Асоціація самостійно не зможе вирішити ряд комплексних питань, які для свого успішного вирішення потребують залучення співробітників багатьох державних відомств і установ", - зазначила Оксана Руженкова.

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Молодь має дивитися в лінзи мікроскопа, а не в лінзи оптичного прицілу направленої на Україну зброї - директор Фонду "Відкрита політика"

Захист Микитася заявляє про політичне підґрунтя кримінального переслідування

"Лекхім" планує зареєструвати в Україні вакцину від COVID-19 компанії Sinovac до 5 лютого

Картоплесховища України фактично порожні - УАВК

В Україні простоюють чотири із шести крохмальних заводів і всі виробництва картопляного пюре

В Україні збанкрутували чотири з шести крохмальних заводи і всі підприємства з виробництва картопляного пюре

"ОПЗЖ" випереджає "Слугу народу" за електоральною підтримкою - опитування "Української соціологічної групи"

Основною ціллю законопроекту про територіальну оборону є створення окремого від ЗСУ військового формування - заступник секретаря РНБО Кривонос

Для подолання економічної кризи в Україні в 2021 р. потрібна зміна прем'єра - експерти

Воєнний конфлікт на Донбасі веде до екологічної катастрофи в регіоні та Україні, але влада ігнорує проблему - думка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА