21:09 29.12.2020

Картоплесховища України фактично порожні - УАВК

3 хв читати
Картоплесховища України фактично порожні - УАВК

Станом на початок грудня 2020 року картоплесховища промислових виробників картоплі фактично порожні. На ринку є лише три оператори, які мають на зберіганні обсяги, що перевищують 20 тис. т.

Про це в ході прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" повідомила виконавчий директор Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова.

Поясненням цього факту в УАВК вважають низку факторів, а саме: віддану виробниками перевагу в вирощуванні раннім сортам картоплі, на яку завжди є високий попит і приваблива для фермера ціна; відсутність опадів упродовж літа, щ негативно позначилося на рості валу виробництва середніх і пізніх сортів картоплі; очікування картоплярами повтору минулорічної ситуації, коли внутрішній ринок України наприкінці серпня було захоплено картоплею з РФ і Білорусі; небажання вмикати картоплесховища, де на оплату вартості електроенергії при зберіганні 1 тис. т картоплі доводиться витрачати 30 тис. грн на місяць (розмір середньостатистичного картоплесховища в Україні становить 10 тис. т. При зберіганні продукції впродовж 8 місяців вартість електроенергії становить 2,4 млн грн. – Ред.). 

За словами Оксани Руженкової, на оптових ринках України є картопля вітчизняного виробництва, на яку відсутній ажіотажний споживчий попит. Особливо багато її на Півдні України, де триває реалізація продукції, вирощеної в другому обороті, тобто двічі зібраного за року врожаю. "Звичайно, на ринку є господарства, що мають у складах обсяги продукції у межах 1-1,5 тис. т картоплі. Здебільшого це новачки, які прийшли в картопляний бізнес лише 2020 року. Вони ще не вміють вирощувати якісну продукцію і збувати її через супермаркети. У випадку запровадження нокдауну і закриття базарів потрапити в супермаркети їм буде дуже складно. А трейдери, які виконують функцію постачання картоплі в торгівельні мережі, навряд чи самостійно знайдуть цих новачків", - зауважила директор Асоціації.

За її словами, наразі Україна спостерігає ріст імпорту картоплі не з Росії, яка 2020 року не отримала високий врожай, рівнозначний минулорічному, і не з Білорусі, а з Європи. "У 2020 році ЄС розумів, що подолати COVID за рік людство не зможе. Європейські виробники зуміли перешикуватися на марші і відвели більші площі під продовольчу картоплю, а не на традиційну сировину для переробки. Після двох років поспіль посухи в Європі нарешті високий врожай. Німеччина та Польща за цей час встигли цілеспрямовано профінансувати впровадження зрошення на картоплі і таким чином вирішили свою проблему із забезпеченням другим хлібом.  Надлишок картоплі та її дешевизна штовхають європейців до виходу на український ринок, який вже сьогодні відчуває дефіцит промислово вирощеної картоплі", - сказала експерт.

Оксана Руженкова закликала урядовців і парламентаріїв дивитися в очі правді, не замовчувати і не згладжувати ситуацію, яка потребує ретельного аналізу задля подальшого прийняття обґрунтованих рішень.

Нагадаємо, в 2019-2020 роках в Україні збанкрутувало чотири з шести крохмальних заводів, припинили свою діяльність три підприємства з виробництва картопляного пюре.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рух "Маніфест 42" звернувся до президента з пропозиціями щодо запобігання тиску правоохоронців на бізнес

Чисельність вовків в Україні різко зменшилася до 2 тисяч, необхідні законодавчі зміни для збереження популяції

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Заступниця генпрокурора Літвінова: Розслідуємо воєнні злочини РФ проти довкілля, працюємо над притягненням злочинців до відповідальності

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА