Інтерфакс-Україна
15:07 29.01.2021

У воюючій країні не може бути й мови про проведення референдумів - думка

2 хв читати

Київ. 29 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Закон "Про народовладдя через референдум", ухвалений Верховною Радою 26 січня, не матиме позитивного впливу в Україні через триваючу війну, вважає директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

"Давайте відверто: в жодній європейській історії референдуми під час війни не діють. Якщо в країні війна - це хворе суспільство, воно піддалося агресії, ні про який референдум немає і слова", - сказав Небоженко під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс -Україна" в п'ятницю.

Іншою тезою щодо ухваленого закону експерт називає ідею плебісцитарної демократії і виникнення "замість президента тіні національного лідера".

"Референдуми в таких напівполіцейських ослаблених державах це не що інше, як неформальна ідея плебісцитарної демократії і замість президента, замість прем'єр-міністра, замість "великих і маленьких Разумкових", виникає опудало або тінь Трампа - національного лідера, прямий контакт між населенням України, виборцями і лідером. Ось, що дає референдум", - резюмував Небоженко.

Водночас він вважає, що ініціювання самим президентом проведення референдуму для нього може стати варіантом повернутися до рейтингу до 35%.

"Референдум не можна поєднувати з виборами. Але провести референдум, який дасть величезні повноваження ініціатору-президенту... так, для нього це один із варіантів повернутися хоча б до 35%, а це вже тоді зовсім інша електоральна ситуація на дострокових виборах", - зазначив Небоженко.

Згідно з опитуванням, проведеним Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 22 січня, нинішнього главу держави Володимира Зеленського підтримали б 19,8% українців, упевнених у своєму виборі, якби найближчої неділі відбувалися вибори президента України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Як українці сприймають світ: результати соціологічного дослідження

НААН закликає уряд і ФДМ конструктивно обговорити питання передачі сільгоспземель академії державі

Підсумки 2024 року: на Київщині представили нове видання рейтингу "ТОП-100 найвпливовіших людей"

Дописи блогера Лаченкова про Єрмака можуть свідчити про наміри стати політичним гравцем, вважають політологи

Мисливці закликають до оновлення законодавства у сфері розвитку ловецтва

Знизилася частка переконаних, що попри перешкоди, Україна має бути незалежною - опитування

Близько половини українців сприймають США як стратегічного партнера - опитування

Близько чверті українців проголосували б за Зеленського, якби вибори були проведені найближчим часом - опитування

Понад 70% українців вважають, що Україні потрібен мир, але не будь-якою ціною - опитування

Відсоток людей, які вважають, що Україна стала єдиним цілим, протидіючи російській агресії, з кожним роком зменшується - опитування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА