20:53 02.02.2021

Пакет законопроектів про подвійне громадянство передбачає реінтеграцію українців із російськими паспортами

4 хв читати

Київ. 2 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Народні депутати від партії "Слуга народу" в законопроектах про подвійне громадянство мають намір реінтегрувати українців з російськими паспортами з Донбасу та Криму, а також українців, які працюють у Росії.

"Основна мета нашого законопроекту - реінтегрувати наших українців зі сходу та з Криму, а також наших громадян, які мають російські паспорти та розуміють нинішнє становище у відносинах із Російською Федерацією. Вони отримали ці паспорти в різні способи. Комусь, як у Криму, їх просто нав'язали, хтось був змушений отримати паспорт, щоб працювати в Росії. Таких, за оцінками, від 1 до 2 мільйонів. Ми хочемо їх витягнути й дати можливість "задекларуватися" і спокійно жити з цими паспортами, щоб вони не були персонами нон ґрата", - заявив народний депутат від фракції "Слуга народу" Олег Дунда на прес-конференції в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Водночас, за його словами, законопроект допоможе "пролити світло на наш політичний клас і їхні закордонні паспорти".

"Одними з тих, хто користувався неформально подвійним громадянством, був наш політичний клас, які отримали паспорти інших країн і використали їх як запасний аеродром, як інструмент, де вони ховають гроші. Й людям було про це невідомо. Одним із чинників, чому за останній тиждень здійнявся такий галас, - те, що ці політики не хочуть, щоб ми витягнули все це на світло", - уточнив Дунда.

Крім того, нардеп наголосив, що законопроект "поставить бар'єр країні-агресору в отриманні доступу до державних посад".

Дунда також зазначив, що законопроект дасть змогу позбутися безлічі пропусків у законодавчому полі України, що дозволяють держслужбовцям мати громадянство інших країн.

"Для деяких наших чиновників високого рангу встановлено заборону мати паспорт іншої держави. Але ті самі закони ніде не встановлюють, що якщо під час роботи на державній службі вони отримують іноземне громадянство, вони звільняються. До того ж, там немає і того, що в разі втрати українського громадянства вони можуть бути звільнені", - зазначив депутат.

У свою чергу інший співавтор законопроекту, депутат від партії "Слуга народу" Олександр Аліксійчук наголосив, що жодних юридичних наслідків сам факт наявності подвійного громадянства не має, проте ненадання декларації про наявність іншого громадянства є приводом для адміністративної та кримінальної відповідальності.

Водночас нардеп зазначив, що "громадяни, які мають паспорти Російської Федерації як країни-агресора, не мають права бути обраними до органів місцевого самоврядування, не можуть бути призначені на будь-які посади в органах виконавчої влади, крім того, в них призупиняється право обирати".

Також Аліксійчук зазначив, що документ не пов'язаний з ухваленим законом України про народовладдя через всеукраїнський референдум і не дає можливості тестування змін до Конституції в частині подвійного громадянства.

"Для реалізації наявності у громадян України іноземного громадянства немає необхідності змінювати Конституцію. По-друге, закон України про народовладдя через всеукраїнський референдум чітко говорить про те, що зміни до Конституції через референдум неможливі", - пояснив він.

За словами народного депутата від партії "Слуга народу" Дмитра Микиши, законопроект про подвійне громадянство не дає можливості іноземцям купувати землю, оскільки "ринок землі почне функціонувати лише з 1 липня цього року, й до 2024 року є обмеження, що в одні руки можна придбати до 100 гектарів".

Як повідомлялося, 25 січня народні депутати народні депутати з фракції "Слуга народу" Олег Дунда, Олександр Аліксійчук і Дмитро Микиша зареєстрували три законопроекти, які дадуть змогу українцям мати подвійне громадянство.

Так, у законопроекті №4640 автори пропонують внести зміни до закону України "Про громадянство", які надають громадянам України право набувати громадянство (підданство) іноземної держави без втрати громадянства України.

Запропоновані зміни також дають змогу іноземцям набувати громадянство України без відмови від громадянства своєї країни.

Крім того, пропонується запровадити декларування про наявність (відсутність) іноземного громадянства (підданства) та ведення обліку громадян України, які мають громадянство інших держав.

Законопроект №4641 передбачає запровадження кримінальної відповідальності за неповідомлення громадянином України про наявність громадянства (підданства) держави-агресора. За це пропонується карати позбавленням волі від двох до п'яти років.

Водночас законопроект №4642 пропонує внести зміну до Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачити накладення штрафу від 20 до 30 тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 тис. грн до 510 тис. грн) за порушення термінів подання декларації про набуття (наявність), припинення іноземного громадянства (підданства) або подання завідомо недостовірних відомостей у декларації.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію Інституту ім.Марзєєва з ринку контролю якості ліків - завлабораторією

Керівництво Держлікслужби витісняє лабораторію Інституту ім.Марзєєва з ринку контролю якості ліків - завлабораторією

"Енергоатом" заборгував "Енергопроекту" понад 25 млн грн за вже виконані роботи - голова інституту

Частка економічних оптимістів серед українців знизилася з січня з 31% до 29,3% - опитування

Соцопитування: Лідерами недовіри громадян України залишаються чиновники, партії, парламент і суди - понад 70%

80% українців вірять у перемогу України, відносна більшість вважає перемогою відновлення кордонів станом на січень 2014 року - опитування

Більшість українців негативно ставиться до ідеї проведення виборів до завершення війни - опитування

54% українців довіряють Зеленському, 50% довіряють президенту як соціальному інституту - опитування

Соцопитування: 33% українців вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, 47% - у неправильному

Російська влада систематично проводить політику переселення українців з окупованих територій до РФ - аналітичний звіт

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА