13:21 22.03.2021

Більшість українців вважають розвиток подій у країні неправильним - соцопитування

2 хв читати

Київ. 22 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - 69% українців вважають, що події в країні розвиваються в неправильному напрямі, й лише 16% вважають, що в правильному, свідчать дані проведеного Українським інститутом майбутнього (UIF) соціологічного опитування, презентовані на брифінгу в інформаційному агентстві "Інтерфакс-Україна" в понеділок.

Зазначається, що кількість негативних оцінок напряму руху України за попередній місяць зменшилася на 5%, а кількість позитивних оцінок збільшилася на 2%.

Крім того, 56% респондентів упевнені, що події розвиваються в неправильному напрямі не лише загалом у країні, а і в їхній області, ще 51% вважають, що в їхньому населеному пункті.

При цьому негативно налаштованих стосовно подій у країні - 61% молодих людей від 18 до 24 років і 71% людей старше 55 років.

Найбільш актуальними проблемами в Україні респонденти назвали низький рівень зарплат і пенсій (37%), корупцію (34%), високі комунальні тарифи (33%), воєнний конфлікт на Донбасі (31%), зростання цін (25%), безробіття (24%), пандемію коронавірусу (20%), якість медичних послуг і ціни на ліки (18%), непрофесіоналізм влади (16%), стан доріг (14%).

Як зазначається, за місяць рівень невдоволення населення щодо проблеми високих тарифів знизився на 6%.

При цьому лише для 27% респондентів на заході України актуальна проблема високих комунальних тарифів.

Згідно з соціологічними даними, 34% українців упродовж останнього року замислювалися над тим, щоб виїхати за кордон на заробітки або на постійне місце проживання. При цьому 64% не замислювалися про це, 2% не змогли відповісти.

Серед тих, хто хотів би поїхати за кордон, 65% віддали б перевагу країнам ЄС, 10% - США, 9% - Канаді. Лише 4% респондентів обрали б Росію і 2% - інші, крім Росії, країни СНД.

Абсолютна більшість респондентів (79%) не чула про ініційований Зеленським законопроект про податкову амністію, який передбачає одноразову виплату до бюджету (5%) раніше неоподатковуваних доходів. 18% респондентів відповіли, що чули, але не знають подробиць, і лише 3% добре ознайомлені з ініціативою.

При цьому 27% впевнені, що ініціатива президента стосуватиметься тільки людей із середнім і невеликим доходом, 26% вважають, що ця пропозиція неприйнятна для населення, і 20% не змогли відповісти.

Соціологічне дослідження проводилося з метою оцінки соціально-політичних настроїв українців у період з 3 по 13 березня 2021 року серед 2 400 респондентів старше 18 років у всій Україні (за винятком тимчасово окупованих територій Донбасу та АР Крим) методом face-to-face за структурованою інтерактивною анкетою. Статистична похибка не перевищує 2,05%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Український фармринок у 2020 році зріс на 13% - експерти

У Києві презентували Центр координації соцдопомоги Вітольда Фокіна

Понад половина українців готові вакцинуватися, якщо повірять ефективності вакцини

В Україні запускають експертну платформу для допомоги містам у реалізації великих інфраструктурних проектів

Глава "Глуско Україна" очікує тривалого простою роботи АЗС Glusco

Рішення про санкції не повинні використовуватися для переслідування політичних і громадських діячів - заява колишніх політв'язнів

Друкувати книжку на принтері невигідно, тому нелогічно стягувати авторський збір з імпортера принтера - спілка українських підприємців

Техніка подорожчає на  4% внаслідок підвищення тарифів на авторські збори

Фахівців АРМА слід включати до кримінальниих проваджень для ефективної роботи – т.в.о. голови агентства

Перевірка обставин голосування щодо "Харківських угод" насамперед ударить по Порошенку та Литвину - політологи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА