15:08 01.06.2021

В Україні необхідно побудувати систему профілактики орфанних захворювань - думка

2 хв читати

Київ. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - В Україні необхідно побудувати систему профілактики орфанних захворювань, зокрема спінальної м'язової атрофії (СМА) і муковісцидозу, вважає віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини Валерій Зукін.

"Профілактика - це обстеження подружніх пар (на приховане носіння генетичних захворювань, зокрема СМА і муковісцидозу - ІФ). В Україні має бути система, яка передбачатиме профілактику, ранній неонатальний скринінг і лікування", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Зукін зазначив, що таке обстеження у всьому світі проводиться коштом пацієнтів.

У свою чергу дитячий невролог, кандидат медичних наук Володимир Мартинюк зазначив, що Україна відстає в питаннях профілактики.

"Що стосується профілактик, тут Україна відстає. Йдеться про те, що нині в країнах Західної Європи, в США, Японії проводяться скринінги новонароджених на приблизно 20-70 захворювань. Це великий прорив для діагностики, профілактики та ранньої терапії. В Україні офіційно чотири, а неофіційно - два захворювання в скринінгу", - сказав він, додавши, що, наприклад, для столиці профілактичний напрям коштував би за рік 7 млн грн, а лікування обійдеться 70 млн грн.

Мартинюк зазначив, що Міністерство охорони здоров'я України починає робити "перші кроки у створенні системи".

"МОЗ створило робгрупу з вивчення можливостей профілактики та діагностики СМА. Ми сподіваємося, що в державі налагодиться діагностика цієї групи захворювань безоплатно для сімей. Для цього необхідно, щоб держава виділила кошти на реактиви, адже є лабораторія, фахівці та можливість буквально завтра розпочинати цю діагностику. Немає тільки організаційного рішення про виділення коштів для закупівлі реактивів для цієї лабораторії", - сказав він.

Водночас забезпечити лікуванням понад 270 сімей, у яких є діти з СМА, коштом держави поки що неможливо, вважає експерт. Адже препарати дорогі - "це практично весь бюджет Міністерства охорони здоров'я".

У свою чергу неонатолог Єлизавета Шунько зазначила, що в Україні система неонатального скринінгу і подальша діагностика з муковісцидозу не завжди дає змогу своєчасно встановити діагноз.

Вона також наголосила на необхідності своєчасного інформування сімейними лікарями подружніх пар, які мають намір завести дитину, щодо профілактики рідкісних генетичних захворювань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Борг держави перед Autostrada за виконані у 2022-2024 рр. роботи становить понад 3 млрд грн

Рада бізнес-омбудсмена розробила рекомендації для усунення бар’єрів у відновленні критичної інфраструктури

Бездіяльність влади призвела до критичної ситуації з мобілізацією - експерти

В України є потенціал до мобілізації від 300 до 800 тисяч добровольців – дослідження

Медмережа "Добробут" планує розширити роботу за ПМГ, очікує на контрактування з НСЗУ

Приватні клініки готові до роботи у ПМГ, але пропонують перегляд підходів до формування її пакетів для зниження собівартості медпослуг

МОЗ продовжує перешкоджати входженню приватних клінік в ПМГ та створює дискримінаційні умови для них - учасники ринку

Київські парки зменшилися на 800 га за 10 років – КЕКЦ

Ветерани з ампутаціями: Суспільство має прийняти той факт, що людей із ампутаціями ставатиме більше

Заповідними на Київщині у 2024 році стали 23 нові об'єкти, зокрема ділянки Змієвих валів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА