15:08 01.06.2021

В Україні необхідно побудувати систему профілактики орфанних захворювань - думка

2 хв читати

Київ. 1 червня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - В Україні необхідно побудувати систему профілактики орфанних захворювань, зокрема спінальної м'язової атрофії (СМА) і муковісцидозу, вважає віце-президент Української асоціації репродуктивної медицини Валерій Зукін.

"Профілактика - це обстеження подружніх пар (на приховане носіння генетичних захворювань, зокрема СМА і муковісцидозу - ІФ). В Україні має бути система, яка передбачатиме профілактику, ранній неонатальний скринінг і лікування", - сказав він під час прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Зукін зазначив, що таке обстеження у всьому світі проводиться коштом пацієнтів.

У свою чергу дитячий невролог, кандидат медичних наук Володимир Мартинюк зазначив, що Україна відстає в питаннях профілактики.

"Що стосується профілактик, тут Україна відстає. Йдеться про те, що нині в країнах Західної Європи, в США, Японії проводяться скринінги новонароджених на приблизно 20-70 захворювань. Це великий прорив для діагностики, профілактики та ранньої терапії. В Україні офіційно чотири, а неофіційно - два захворювання в скринінгу", - сказав він, додавши, що, наприклад, для столиці профілактичний напрям коштував би за рік 7 млн грн, а лікування обійдеться 70 млн грн.

Мартинюк зазначив, що Міністерство охорони здоров'я України починає робити "перші кроки у створенні системи".

"МОЗ створило робгрупу з вивчення можливостей профілактики та діагностики СМА. Ми сподіваємося, що в державі налагодиться діагностика цієї групи захворювань безоплатно для сімей. Для цього необхідно, щоб держава виділила кошти на реактиви, адже є лабораторія, фахівці та можливість буквально завтра розпочинати цю діагностику. Немає тільки організаційного рішення про виділення коштів для закупівлі реактивів для цієї лабораторії", - сказав він.

Водночас забезпечити лікуванням понад 270 сімей, у яких є діти з СМА, коштом держави поки що неможливо, вважає експерт. Адже препарати дорогі - "це практично весь бюджет Міністерства охорони здоров'я".

У свою чергу неонатолог Єлизавета Шунько зазначила, що в Україні система неонатального скринінгу і подальша діагностика з муковісцидозу не завжди дає змогу своєчасно встановити діагноз.

Вона також наголосила на необхідності своєчасного інформування сімейними лікарями подружніх пар, які мають намір завести дитину, щодо профілактики рідкісних генетичних захворювань.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Обстріли росіянами ХФТІ у 2022 р. мали на меті завдання шкоди атомному об'єкту, їх і кваліфіковано як екоцид

За три роки роботи екологічних прокуратур викрито понад сотню злочинних груп, які скоювали злочини у сфері надро- та лісокористування

Заступниця генпрокурора Літвінова: Розслідуємо воєнні злочини РФ проти довкілля, працюємо над притягненням злочинців до відповідальності

Новий керуючий заарештованими активами замість "ЖК "Воздвиженка" буде обраний до 12 червня - голова АРМА

Німецька MC-Bauchemie має намір інвестувати EUR 1,5 млн у розширення виробництва сухих будівельних сумішей

Понад 85% українців виступають за визнання нелегітимності правління Путіна й розрив усіх відносин із РФ, крім гуманітарних, - соцопитування

Українці найкраще ставляться до Канади, Латвії та Великої Британії, ставлення до Польщі та США суттєво погіршилося - соцопитування

Відправлення в Україну підрозділів країн-союзниць підтримують 3/4 українців - соцопитування

Із зовнішніх процесів на Україну найгірше впливають проблеми у відносинах із Польщею, ситуація у США та політика уряду Угорщини - соцопитування

ТОВ "ЖК "Воздвиженка" попросило владу втрутитися в ситуацію з АРМА щодо заміни управителя заарештованими активами

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА