19:20 28.09.2021

Викладачі українських вишів активно вакцинуються від COVID-19

3 хв читати

Київ. 28 вересня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА - Викладачі українських вишів активно вакцинуються від COVID-19, активність студентів щодо вакцинації дещо нижча, заявили учасники круглого столу "Результати вступної кампанії та реалії вищої освіти в Україні під час пандемії від провідних київських вишів" в агентстві "Інтерфакс-Україна" у вівторок.

Начальник навчального відділення Київського національного університету будівництва та архітектури, кандидат технічних наук Андрій Шпаков, зокрема повідомив, що виш наразі готує четверту хвилю вакцинації викладачів.

"У нас досить високий відсоток викладачів провакциновані, й цей відсоток зросте, коли ми проведемо четверту хвилю вакцинації. Ми запрошуємо мобільні бригади, які приїжджають і вакцинують усіх охочих", - сказав він.

Шпаков наголосив, що вакцинація і викладачів, і студентів здійснюється добровільно.

При цьому він зазначив, що "в останню хвилю вакцинації основну кількість вакцинованих становили саме студенти, хоча студенти не дуже хочуть масово вакцинуватися, тому ми проводимо роз'яснювальну роботу".

У свою чергу завкафедри менеджменту та економіки Міжнародного європейського університету Юлія Ремига повідомила, що виш почав вакцинувати викладачів іще у квітні, запрошуючи для цього мобільні вакцинальні бригади.

"Вакцинація добровільна, але викладачі ставляться до неї відповідально. На сьогодні з усього нашого персоналу близько 86% уже провакциновані", - сказала вона.

При цьому, за словами Ремиги, на початку вересня виш організував вакцинацію для студентів.

"З боку адміністрації і для викладачів, і для студентів робиться все, щоб вакцинуватися було зручно, щоб було збережено здоров'я", - сказав вона.

Зі свого боку заступник першого проректора Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського" Сергій Гожий повідомив, що виш протягом літа запрошував вакцинальні бригади для добровільної вакцинації викладачів і студентів.

"У КПІ щеплені вже понад 80%", - сказав він.

Коментуючи умови проживання іногородніх студентів, Гожий зазначив, що "в гуртожитках організовано спеціальні кімнати та блоки, ізолятори, куди направляють хворих студентів, але до вакцинації ніхто не примушує".

Проректор із науково-педагогічної роботи Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана Анатолій Колот зазначив, що в цьому виші також триває роз'яснювальна робота про необхідність вакцинації.

"Ніхто не примушує. Ми апелюємо до свідомості, залучили громадські та профспілкові організації, студентське самоврядування. Вже були дві хвилі централізованої вакцинації, 29-30 вересня проводимо чергову хвилю", - сказав він.

При цьому Колот зазначив, що виші потребують більш докладних роз'яснень щодо норми про вакцинацію 80% співробітників.

"Очевидно, має бути більше роз'яснень від наших центральних органів, тому що все вперлося в норматив 80%. Але пояснення потрібні, що робити, якщо є люди, яким протипоказана вакцинація, і є люди, які перехворіли і мають антитіла", - сказав він.

Колот уточнив, що наразі виш збирає інформацію про кількість співробітників, котрі перехворіли.

При цьому він звернув увагу, що "незрозуміло, що робити, якщо перехворіла вся сім'я, але до сімейного лікаря звертався і підтвердження перенесеного захворювання має лише один член сім'ї".

"Де взяти довідку тим членам родини, які перехворіли, якщо зафіксовано лише одного члена сім'ї? Такі випадки є", - сказав він.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шкідливі звички та серцево-судинні захворювання найбільше підвищують ризики постковідного синдрому - думка

"Слуга народу" та "За майбутнє" заявляють, що "ОПЗЖ" силою намагається повернути собі владу на Донеччині

Екс-співробітники ЕКА колективно звернулись до прем’єра та просять відреагувати на проблеми в агентстві

Інвестиції в агродослідження збільшують додану вартість у середньому у 32 рази – професор KSE

Україна розраховує на проведення найближчими роками дитячої шахової олімпіади - президент Федерації шахів

У Раді почесних громадян міста Києва стурбовані можливим ухваленням законопроекту про столицю в чинній редакції

73% опитаних назвали фіскалізацію найдієвішим інструментом для боротьби з нелегальним імпортом техніки - дослідження Gfk

70% опитаних компаній, які надають сервісне обслуговування техніки по гарантії, відмовляють власникам сірої електроніки - дослідження

Обсяг продажу в Україні "сірої" техніки та електроніки за рік пандемії знизився на 12%, до 18 млрд грн – дослідження

Постковідний синдром можуть мати 5-7% людей, які перенесли COVID

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА