13:38 29.05.2024

Підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, але Кабмін намагається їх не чути - голова київського "УДАРу"

2 хв читати

Розроблення Національної стратегії доходів до 2030 року, яка викликала значну критику в бізнес-середовищі, та її презентація відбулися без будь-якого широкого громадського обговорення, і її впровадження становить ризики для української економіки, вважає заступник міського голови Києва - секретар Київської міської ради, керівник Київської міської організації партії "УДАР" Володимир Бондаренко.

"Найбільшу критику викликає низка положень національної стратегії, які стосуються, фактично, знищення спрощеної системи оподаткування... Це відбувається на тлі погіршення місця України в рейтингу економічних свобод... Зазначені ризики у разі запровадження Національної стратегії доходів до 2030 року можуть призвести до значної тінізації економіки, до переходу бізнесу в тінь, ухилення від оподаткування, а також перекладання податкового навантаження на кінцевого споживача, що насправді фактично підвищує ціни на всі товари й послуги, які є предметом оподаткування", - зазначив Бондаренко на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в середу.

Він наголосив, що бізнес на сьогодні становить основу внутрішньої підтримки сил оборони та безпеки України, а також основу для післявоєнної відбудови України.

"На жаль, і розроблення національної стратегії, і її презентація відбулися без будь-якого широкого громадського обговорення, обговорення в експертному середовищі та обговорення з представниками бізнесу. Низка круглих столів, які проводять з ініціативи партії "УДАР" із представниками бізнес-середовища, свідчать про те, що підприємці готові долучитися до розроблення найкращих практик розвитку бізнесу, проте уряд намагається їх не чути", - наголосив заступник мера української столиці.

Він зауважив, що демократична країна неможлива без відповідних економічних свобод.

"І бізнес-спільнота, і ми, як представники політичної партії "УДАР", закликаємо уряд розпочати широке експертне та громадське обговорення Національної стратегії доходів до 2030 року для того, щоб зняти ті ризики, які можуть призвести до переходу бізнесу в тінь... Ми вкотре сподіваємось, що уряд почує підприємців, і ми зможемо уникнути чергового осередку для суспільного невдоволення", - зазначив Бондаренко.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Результати спільного дослідження Active Group та Experts Club щодо ставлення українців до країн Східної Азії та Близького Сходу

65% українців вважають нашу перемогу дуже ймовірною - результати соцдослідження

За два роки війни в Україні з'явилося понад 300 МВт домашніх і 90 МВт промислових СЕС - голова правління АСЕУ

"Кліар Енерджі" так і не вдалося повернути в мережу три ТЕС на біомасі 22 МВт через проблеми із сировиною - голова наглядової ради

В Україні до кінця 2024 р. за підтримки держави можна встановити до 500 МВт СЕС - голова правління АСЕУ

Українські експортери та Кабмін мають прискорити декарбонізацію з урахуванням вступу в дію в ЄС механізму CBAM з 2026 р

"Кліар Енерджі" до кінця року має намір встановити газопоршневу генерацію на 80 МВт - голова наглядової ради

Обов'язкове використання щонайменше 5% біопалива в автобензині принесе до бюджету понад $1 млрд щорічно - президент "МХП Еко Енерджі"

Свинарство має всі шанси повернутися до рекордних показників виробництва та вийти на експорт

У Києві презентовано оцінку громадської думки щодо діяльності українських органів влади та інститутів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА