09:54 20.05.2020

52 млн грн сягнули збитки "Вінницягаз" через занижений тариф на розподіл газу

3 хв читати
52 млн грн сягнули збитки "Вінницягаз" через занижений тариф на розподіл газу

Компанія «Вінницягаз» з січня по квітень 2020 року зазнала збитків на суму 52 млн грн. Діючий тариф на розподіл (доставку) газу, встановлений НКРЕКП на перше півріччя поточного року, є збитковим та дозволяє компанії профінансувати лише 75% витрат на доставку газу в цьому періоді. Для виправлення ситуації необхідно провести планове вирівнювання тарифу, намічене на 1 липня.

Вже затверджений НКРЕКП план приведення тарифу на доставку газу до економічно-обґрунтованого рівня має два етапи: з 1 січня та з 1 липня 2020 року. На перше півріччя 2020 року Державний регулятор свідомо встановив збитковий рівень тарифу для Операторів ГРМ з метою зниження фінансового навантаження на споживачів газу в опалювальний період. Компенсація збитків для «Вінницягаз» та інших Операторів ГРМ запланована тільки в другому півріччі цього року.

Тариф на розподіл газу, встановлений для АТ «Вінницягаз» на період з січня по червень 2020 року, не покриває чверть поточних витрат компанії. В результаті тільки за перших чотири місяці поточного року компанія зазнала збитків на суму 52 млн грн. Ситуацію ускладнили неплатежі клієнтів в умовах карантину, коли компанія недоотримала за надані послуги близько 50 млн грн.

За рахунок тарифних коштів здійснюється утримання газорозподільних  мереж, їх ремонт, функціонує аварійно-диспетчерська та інші служби підприємства, виплачується заробітна плата працівникам, придбаваються засоби індивідуального захисту для персоналу тощо.

Через занижений тариф зростають борги компанії перед оператором ГТС. Це неминуче веде до платіжної кризи в системі доставки газу споживачам, банкрутства підприємств газотранспортної галузі, розбалансування всієї газової системи країни і загрожує її безпечній роботі.

«Уникнути подібних наслідків можна лише шляхом вирівнювання тарифу на розподіл, приведення його до економічно обґрунтованого рівня.» - пояснює фінансовий директор АТ «Вінницягаз» Сергій Кібітлевський.

Якщо з 1 липня відбудеться вирівнювання тарифу, то в річному вимірі збитки знизяться на 70 млн. грн. Дія економічно обґрунтованого тарифу, при збереженні низьких ринкових цін на газ, дозволить до кінця року вивести ситуацію максимально близько до точки беззбитковості.

Відповідно за такого розвитку подій фінансовий стан АТ «Вінницягаз» стабілізується і дозволить приступити до вирішення боргових проблем, що накопичилися за останні п'ять років.

Довідка: АТ «Вінницягаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території Вінницької області та міста Гайворон.

РГК - сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямовані на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

У 2019 АТ «Вінницягаз» доставила 454,8 тис. своїх клієнтів 781 978, 504 тис. куб.м газу. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія складає 17,5 тис км.

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Інтерфакс-Україна" оголошує про початок публікації авторських колонок

Група АГРОТРЕЙД закінчила посівну: основні роботи виконано до початку дощів

АДС АТ "Рівнегаз"понад півтори тисячі разів виїжджали на виклики за період карантину

Національна платформа: спираємося на іноземний досвід, але прагнемо створити саме українську модель перехідного правосуддя

"Київгаз": кількість онлайн платежів зросла на 43%

Основні вигоди/переваги для транспортного сектору, якщо Закон "Про внутрішній водний транспорт" буде прийнятий Верховною Радою України

Чат-бот у Viber використовують для розрахунків за газ понад 24 тисячі клієнтів "Запоріжгаз Збут"

57%  учасників акції "Твоя енергонезалежність" на Волині залишили акційні кошти для подальшої оплати за газ

За період карантину 92 тис. клієнтів АТ "Хмельницькгаз" сплатили за доставку газу онлайн

Під час карантину 90% клієнтів ТОВ "Харківгаз Збут" своєчасно сплачують за газ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА