10:02 21.05.2020

З початку року збитки АТ «Дніпрогаз» склали 41 млн гривень

2 хв читати
З початку року збитки АТ «Дніпрогаз» склали 41 млн гривень

З січня по квітень 2020 року АТ «Дніпрогаз» зазнало збитків на суму 41 млн гривень. Затверджений НКРЕКП новий тариф на розподіл для АТ «Дніпрогаз» у першому півріччі 2020 року дозволяє профінансувати лише 73% собівартості доставки газу споживачам.

Наприкінці 2019 року НКРЕКП затвердила двоетапний перегляд тарифу на послуги з розподілу природного газу: з 1 січня та з 1 липня 2020 року. Таке рішення було прийнято з метою зменшення фінансового навантаження на споживачів газу в зимовий період. За результатами роботи протягом чотирьох місяців 2020 року затверджений на перше півріччя тариф на розподіл є збитковим для АТ «Дніпрогаз».

Через недоотримання коштів компанія фінансує лише пріоритетні напрямки роботи: термінові ремонти систем газопостачання, витрати на функціонування аварійної служби "104", локалізацію витоків газу, виплату заробітної плати працівникам, обслуговування клієнтів компанії.

Накопичені збитки не дозволяють «Дніпрогазу» в повній мірі здійснювати всі заплановані роботи на газових мережах в рамках Плану розвитку газорозподільної системи, реконструкцію застарілого обладнання та повністю розрахуватись з Оператором ГТС за послуги балансування. Ускладнюють ситуацію неплатежі клієнтів за доставку газу – за чотири місяці 2020 року рівень оплати зазначених послуг склав лише 79%.

"Оскільки безперебійність газопостачання є пріоритетним напрямком роботи компанії, особливо в умовах карантину, АТ «Дніпрогаз» продовжує працювати в посиленому режимі. У період карантинних обмежень аварійники опрацювали понад 2,4 тис звернень від наших клієнтів. Близько 1,5 тис заявок стосувались наявних витоків з газових мереж. Нині кошти спрямовуються переважно на ремонтно-відновлювальні роботи та ліквідування аварійних ситуацій, проте існує низка інших проблемних питань, які лишаються невиконаними через нестачу фінансування", - зазначає технічний директор АТ «Дніпрогаз» Юрій Безпрозваний.

Вирівнювання тарифу на розподіл природного газу для АТ «Дніпрогаз» з 1 липня 2020 року та збереження низьких ринкових цін на газ дозволить дещо стабілізувати фінансовий стан компанії і вирішити низку боргових проблем останніх років. Однак попри це прогнозований показник збитковості компанії до кінця року за підрахунками спеціалістів перевищить 27 млн грн.

Довідка:
АТ «Дніпрогаз» - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території м. Дніпра та Дніпровського району.

РГК - сервісна компанія, яка надає послуги з фінансового, юридичного, технологічного консалтингу в енергетичній сфері, спрямовані на підвищення стандартів обслуговування та надійності газопостачання. Клієнтами компанії є 20 газорозподільних компаній, що забезпечують розподіл газу для більш ніж 8 млн клієнтів на газопроводах протяжністю 250 тис км.

У 2019 АТ «Дніпрогаз» доставила 400 тис своїх клієнтів близько 800 млн куб. м газу. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія, складає 5,5 тис км.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Інтерфакс-Україна" оголошує про початок публікації авторських колонок

Група АГРОТРЕЙД закінчила посівну: основні роботи виконано до початку дощів

АДС АТ "Рівнегаз"понад півтори тисячі разів виїжджали на виклики за період карантину

Національна платформа: спираємося на іноземний досвід, але прагнемо створити саме українську модель перехідного правосуддя

"Київгаз": кількість онлайн платежів зросла на 43%

Основні вигоди/переваги для транспортного сектору, якщо Закон "Про внутрішній водний транспорт" буде прийнятий Верховною Радою України

Чат-бот у Viber використовують для розрахунків за газ понад 24 тисячі клієнтів "Запоріжгаз Збут"

57%  учасників акції "Твоя енергонезалежність" на Волині залишили акційні кошти для подальшої оплати за газ

За період карантину 92 тис. клієнтів АТ "Хмельницькгаз" сплатили за доставку газу онлайн

Під час карантину 90% клієнтів ТОВ "Харківгаз Збут" своєчасно сплачують за газ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА