Володимир Саєнко про засудження МКП та ЄКП політики Уряду України щодо підриву профспілкового руху
![Володимир Саєнко про засудження МКП та ЄКП політики Уряду України щодо підриву профспілкового руху](https://media.interfax.com.ua/media/thumbs/images/2017/11/Nea5iPl8Jarc.jpg)
Секретаріат Пан’європейської регіональної ради МКП висловив підтримку Федерації профспілок України, її членським організаціям та всім демократичним профспілкам України і завернувся до Федерації профспілок України з проханням якнайшвидше передати Президенту Зеленському звернення Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаррана Барроу та Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок Луки Вісентіні, в якому вони засуджують політику з підриву профспілкового руху і зазначають, що рішення суду про арешт профспілкового майна підриває довіру до верховенства права, судової влади та професійної сумлінності судової системи України.
Копії було надіслано Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю, Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Послу ЄС, Главі Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасу, завідувачу сектором Європи і Центральної Азії Бюро трудящих МОП Сергеюсу Гловацкасу.
МКП та ЄКП зазначають, що їх вразила інформація про нещодавнє рішення суду накласти арешт на власність Федерації профспілок України та її членських організацій, у тому числі на Будинок профспілок у Києві, побудований на членські внески у 1980 році та відновлений профспілками після пожежі під час Революції гідності. Генсеки зазначають, що це рішення не лише порушує зобов’язання країни за Конвенцією МОП №87, але й суперечить рішенню Європейського суду з прав людини про те, що відчуження майна профспілок в інтересах держави суперечить статті 1 Європейської конвенції з прав людини. МКП дала юридичну оцінку цьому рішенню в окремому листі.
На думку МКП та ЄКП таке рішення лише підриває довіру до верховенства права, судової влади та професійної сумлінності судової системи України. У разі реалізації згадане рішення позбавить профспілки офісів та об’єктів, паралізує їхню діяльність та підірве демократичні процеси в країні. Україна регулярно потрапляє до категорії 5 щорічного Глобального індексу прав МКП – «відсутність гарантій прав» – ситуація в ній є однією з найгірших серед країн Європи. Генеральні секретарі МКП та ЄКП зробили висновок про те, що нещодавні атаки є частиною свідомої політики з підриву профспілкового руху в Україні.
Шарран Барроу та Лука Вісентіні закликали Президента України забезпечити виконання міжнародних зобов’язань згідно з конвенціями МОП, Європейською соціальною хартією та Європейською конвенцією з прав людини, а також Угодою про асоціацією між Україною та ЄС і Угодою про ПВЗВТ шляхом:
- негайного виконання рішень та рекомендацій Комітету МОП зі свободи об’єднання, КПЛ ООН та ЄСПЛ;
- припинення будь-яких спроб відчуження або заволодіння майном профспілок;
- призупинення прийняття законопроекту № 2681 та інституціоналізації належного залучення представницьких профспілкових організацій до розробки законодавства про профспілки з використанням досвіду Міжнародного бюро праці;
- сприяння соціальному діалогу щодо соціально-економічних реформ та політики, які розробляються в Україні, а також консультаціям з представницькими профспілковими організаціями.
Генеральний секретар МКП та Генеральний секретар ЄКП проінформують Генерального директора МОП, Європейську комісію, Європарламент та Раду Європи про ситуацію, що склалася в Україні з підривом профспілкового руху.