15:43 16.12.2020

Володимир Саєнко про засудження МКП та ЄКП політики Уряду України щодо підриву профспілкового руху

3 хв читати
Володимир Саєнко про засудження МКП та ЄКП політики Уряду України щодо підриву профспілкового руху

Секретаріат Пан’європейської регіональної ради МКП висловив підтримку Федерації профспілок України, її членським організаціям та всім демократичним профспілкам України і завернувся до Федерації профспілок України з проханням якнайшвидше передати Президенту Зеленському звернення Генерального секретаря Міжнародної конфедерації профспілок Шаррана Барроу та Генерального секретаря Європейської конфедерації профспілок Луки Вісентіні, в якому вони засуджують політику з підриву профспілкового руху і зазначають, що рішення суду про арешт профспілкового майна підриває довіру до верховенства права, судової влади та професійної сумлінності судової системи України.

Копії було надіслано Прем’єр-Міністру України Денису Шмигалю, Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, Послу ЄС, Главі Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасу, завідувачу сектором Європи і Центральної Азії Бюро трудящих МОП Сергеюсу Гловацкасу.

МКП та ЄКП зазначають, що їх вразила інформація про нещодавнє рішення суду накласти арешт на власність Федерації профспілок України та її членських організацій, у тому числі на Будинок профспілок у Києві, побудований на членські внески у 1980 році та відновлений профспілками після пожежі під час Революції гідності. Генсеки зазначають, що це рішення не лише порушує зобов’язання країни за Конвенцією МОП №87, але й суперечить рішенню Європейського суду з прав людини про те, що відчуження майна профспілок в інтересах держави суперечить статті 1 Європейської конвенції з прав людини. МКП дала юридичну оцінку цьому рішенню  в окремому листі.

На думку МКП та ЄКП таке рішення лише підриває довіру до верховенства права, судової влади та професійної сумлінності судової системи України. У разі реалізації згадане рішення позбавить профспілки офісів та об’єктів, паралізує їхню діяльність та підірве демократичні процеси в країні. Україна регулярно потрапляє до категорії 5 щорічного Глобального індексу прав МКП – «відсутність   гарантій прав» – ситуація в ній є однією з найгірших серед країн Європи. Генеральні секретарі МКП та ЄКП зробили висновок про те, що нещодавні атаки є частиною свідомої політики з підриву профспілкового руху в Україні.

Шарран Барроу та Лука Вісентіні закликали Президента України  забезпечити виконання міжнародних зобов’язань згідно з конвенціями МОП, Європейською соціальною хартією та Європейською конвенцією з прав людини, а також Угодою про асоціацією між Україною та ЄС і Угодою про ПВЗВТ шляхом:

- негайного виконання рішень та рекомендацій Комітету МОП зі свободи об’єднання, КПЛ ООН та ЄСПЛ;

- припинення будь-яких спроб відчуження або заволодіння майном профспілок;

- призупинення прийняття законопроекту № 2681 та інституціоналізації належного залучення представницьких профспілкових організацій до розробки законодавства про профспілки з використанням досвіду Міжнародного бюро праці;

- сприяння соціальному діалогу щодо соціально-економічних реформ та політики, які розробляються в Україні, а також  консультаціям з представницькими профспілковими організаціями.

Генеральний секретар МКП та Генеральний секретар ЄКП проінформують Генерального директора МОП, Європейську комісію, Європарламент та Раду Європи про ситуацію, що склалася в Україні з підривом профспілкового руху.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА