11:16 21.12.2020

У Дніпрі виявлено близько 590 фактів крадіжок природного газу

2 хв читати

            З початку 2020 року спеціалісти "Дніпрогазу" зафіксували майже 590 випадків несанкціонованого відбору блакитного палива. Внаслідок порушення вимог чинного законодавства споживачі завдали збитків на суму 5,3 млн грн.

            За січень-листопад поточного року в результаті проведених перевірок "Дніпрогазом" виявлено 588 фактів незаконного споживання природного газу. Серед зафіксованих порушень - близько 40 незаконних врізок, майже 180 випадків пошкодження лічильника, 215 фактів самовільного відновлення газопостачання тощо. Сума завданих Оператору ГРМ збитків сягнула 5,3 млн грн.

            "Згідно до вимог Кодексу ГРМ за нелегальне використання газу недобросовісні споживачі мають відшкодувати завдані газорозподільній компанії збитки. В залежності від виявленого виду порушень їх розмір може коливатися від 3,5 тис грн до 500 тис грн, - зазначає комерційний директор "Дніпрогазу" Ігор Маньковський. – Отже крадіжки палива можуть обійтись зловмисникам у десятки разів дорожче, ніж його легальне споживання".

            Відслідкувати сторонні втручання в роботу газорозподільної системи фахівцям компанії вдається за допомогою сучасного спеціалізованого обладнання. Після виявлення порушень більшість недобросовісних споживачів визнає свою провину та сплачує передбачені законом штрафні санкції. Якщо ж споживач своєї провини визнавати не бажає та відмовляється компенсувати заподіяні збитки, питання про їх стягнення вирішується в судовому порядку. У такому разі, крім суми нарахованих збитків, споживачу також необхідно буде сплатити всі судові витрати.

            Акцентуємо увагу, що крім матеріальної шкоди, втручання в систему газопостачання наражає споживачів на небезпеку. Дуже часто у місцях несанкціонованих врізок в газопроводи трапляються витоки палива, які можуть призвести до аварійних ситуацій та вибухів.

            "Дніпрогаз" застерігає споживачів від таких вкрай небезпечних дій та нагадує: якщо Ви стали свідком самовільного втручання в газові мережі – негайно повідомте про це газорозподільну компанію. Зробити це можна за номером екстреної служби "104".

Довідка:

АТ "Дніпрогаз" - газорозподільна компанія, що працює під брендом РГК (Регіональна Газова Компанія) на території м. Дніпра та Дніпровського району.

Регіональна Газова Компанія – сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектору, спрямовані на підвищення якості клієнтського обслуговування, модернізацію галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайняті 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис км газопроводів та понад 8 млн споживачів газу.

У 2019 році АТ "Дніпрогаз" доставило для 400 тис своїх клієнтів близько 800 млн кубометрів газу. Загальна протяжність газопроводів, що обслуговує компанія, складає близько 5,5 тис км.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА