17:59 15.02.2021

Щороку на Вінниччині близько 13 тис. лічильників газу потребують заміни

2 хв читати
Щороку на Вінниччині близько 13 тис. лічильників газу потребують заміни

Впродовж 2020 року АТ "Вінницягаз" здійснив повірку понад 27 тис. газових лічильників. За результатами повірки "Держстандартметрологія" вибракувано 15,7 тис. приладів. Минулорічний тариф на розподіл газу дозволив замінити лише 58 % лічильників, що вийшли з ладу.

 

АТ "Вінницягаз" обслуговує 458 тисяч побутових споживачів газу. Щороку близько 25 тис. вузлів обліку газу підлягають плановій повірці. Її проводить спеціально уповноважений державний орган – Держстандартметрологія.

 

Щороку кількість вузлів обліку газу, які Оператор ГРМ може замінити, визначається Національною комісією, що здіснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

 

"Згідно плану розвитку АТ "Вінницягаз" на 2020 рік було виділено майже 13 млн грн. інвестицій для заміни 7930 непридатних лічильників газу. Однак, це лише трохи більше половини від потреби" - говорить директор технічний АТ "Вінницягаз" Ігор Дорошенко.

 

За результатами повірки у 2020 році майже 16 тисяч лічильників, вибракувані. З них 2134 лічильники відремонтовані власними силами АТ "Вінницягаз". Ще 799 ремонт проведений заводами-виробниками на суму 492 тис. грн. Майже 13 тис. приладів не підлягають ремонту та потребують заміни.

 

В поточному році ситуація із заміною побутових газових лічильників газу на Вінниччині зміниться на караще. У плані розвитку АТ "Вінницягаз" на 2021 рік державним регулятором передбачена заміна 12839 лічильників на загальну суму понад 24,1 мнл грн. Такий обсяг значно ближчий до потреби.

 

Оператор ГРМ забезпечує демонтаж лічильників на повірку та їх встановлення після проходження процедури, за необхідності проводить ремонт приладів власними силами або направляє для проходження ремонту заводу виробнику.

Якщо прилад все ж буде визнаний таким, що не підлягає ремонту та подальшій експлуатації, АТ "Вінницягаз" здійснює його заміну.

 

Повірка, ремонт та заміна газових лічильників здійснюються за рахунок тарифу на розподіл природного газу. Коштів, закладених у тарифі, недостатньо для забезпечення безкоштовної заміни та ремонту всіх приладів обліку, які не пройшли повірку.

 

 

Довідка: Регіональна Газова Компанія - сервісна компанія, яка розробляє інноваційні та комплексні рішення для енергетичного сектора, орієнтовані на підвищення якості клієнтських обслуговування, модернізації галузі та впровадження європейських стандартів роботи операторів ГРМ. Під брендом РГК працює 20 газорозподільних компаній, в яких зайнято 38 тисяч фахівців. Вони обслуговують 250 тис. км газопроводів і більше 8 млн. споживачів газу.

 

 

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА