Інтерфакс-Україна
19:06 30.11.2023

Ігор Смешко презентував "Нариси з історії України" у болгарському парламенті

2 хв читати
Ігор Смешко презентував "Нариси з історії України" у болгарському парламенті

29 листопада 2023 року у верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах – відбулася презентація спецвипуску журналу "L'Europeo", присвяченого історії України та болгарсько-українським відносинам, і книги Ігоря Смешка "Нариси з історії України", яка була нещодавно перекладена болгарською мовою та видана в Болгарії.

Презентація відбулася на тлі загострення внутрішньополітичної ситуації в болгарському парламенті, де Болгарська соціалістична партія (BSP), пряма спадкоємиця Болгарської комуністичної партії, оголосила на цьому тижні про початок формування широкої лівонаціоналістичної коаліції з проросійськими та націоналістичними партіями, прагнучи збільшити свій політичний вплив у країні, в якій втричі протягом останнього часу зросла активність  потужної російської пропаганди.

Організатором заходу виступив народний депутат Любен Ділов, який підкреслив важливість поширення правдивої історії, особливо в контексті нинішньої уваги світу до України. Він відзначив давні дружні відносини між Болгарією та Україною, завдяки яким "християнство завоювало Європу аж до Сибіру".

Представляючи книгу, її автор Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Надзвичайний і Повноважний посол України – наголосив, що війна, яку Росія веде проти України, є ще й війною за історичну спадщину Русі-України, намаганням знищити  ідентичність українців як однієї із найстаріших націй Європи та історію розбудови їхньої державності.

Автор "Нарисів з історії України" Ігор Смешко також зазначив, що це видання є квінтесенцією історичних фактів та відомостей, зібраних та описаних протягом багатьох років, ще до початку війни в Україні. Україна сьогодні бореться за свою землю, історію, національну ідентичність, і болгарський народ це прекрасно розуміє. На завершення презентації І.Смешко нагадав слова Бісмарка про те, що війни виграють не генерали, а вчителі та священики – тому що кожний народ, якщо він хоче залишитись народом, має пам’ятати свою історію і захищати свою ідентичність.

У заході взяли участь народні депутати, представники громадськості та журналісти.

 

Пресслужба Політичної партії "Сила і Честь"

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

ЖК «Лісовий квартал», будинок 16, став «Житловим комплексом року» за версією USBA IBUILD 2025 рік

Alliance Novobud вчетверте став Девелопером року за версією UKRAINIAN SPECIAL BUILDING AWARDS IBUILD 2025 рік

Новини Oschadbank Premium Banking: нова послуга "Фінансове планування" та можливість інвестувати в фонд нерухомості S1 REIT

Система компаній Кока-Кола спільно з Українським Червоним Хрестом посилюють енергетичну стійкість громад

Штучний інтелект допомагає «Укрнафті» «читати» надра та ефективно видобувати нафту

Інвестування має бути доступним кожному, а не лише фінансовим професіоналам - Руслан Магомедов, голова НКЦПФР

Сьогодні у України з Європою один безпековий човен

Пункти незламності на АЗК UKRNAFTA допомагають Одещині та Миколаївщині долати наслідки обстрілів енергетики

Прокуратура відкрила справу через незаконні ліміти Міндовкілля на рубки в заповідниках – КЕКЦ

Ukrainian building awards 2025: головна подія року у девелопменті та архітектурі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА