19:12 19.06.2020

Домініка Стояноска: Українські жінки цікавляться інженерією втричі рідше за чоловіків

3 хв читати
Домініка Стояноска: Українські жінки цікавляться інженерією втричі рідше за чоловіків

Яким чином 3D-технології допомагають у боротьбі із коронавірусом і як до цього можуть долучитися українські школярки, з’ясовував проєкт STEM is FEM на п’ятому освітньому модулі “3D моделювання та друк”. 3D-технології вже стали невід’ємною частиною виробництва у багатьох галузях. Завдяки швидкості та економічності виготовлення об’єктів, 3D друк дозволяє швидко адаптуватися до подій у світі. Не стала виключенням і боротьба із пандемією коронавірусу. Наприклад, лабораторія Fabricator Fablab виготовила 30 тисяч захисних щитків для медиків у всій Україні. 

“У цьому кейсі добре видно, як 3D принтер дозволяє оптимізувати модель. У нас було декілька варіантів цього обідку. Перший ми взяли з open source чеської компанії.  Завдяки відгукам від лікарів ми його потім трішки зменшили, і трішки розширили. І так ми вивели ідеальну модель. Якби ми робили це традиційними методами, ми б робили це значно довше, а кожна зміна коштувала б десятки тисяч доларів”, – розповідає Марина Черниш, операційний директор Fablab Fabricator.

Долучилися до боротьби із наслідками коронавірусу і учасниці модулю – українські старшокласниці. Їх конкурсним завданням було створити 3D-модель міської лавочки, яка допомагає дотримуватися режиму соціальної дистанції. Переможницею стала Ірина Лучин з Івано-Франківська. Її концепт лавочки повторює природні форми.

“Сьогодні ми рухаємось до цифрового світу. Проблема, з якою ми стикаємось, полягає в тому, що досі залишається гендерна нерівність. У дослідницькій діяльності лише 30% – жінки. І їм все ще платять менше. Ситуація у розвинених країнах краща, але не набагато. В сфері інформаційних технологій навіть в розвинених країнах жінок лише 17%. І в країнах ЄС жінки у секторі технологій отримують на 19% менше ніж чоловіки за однакову роботу. В Україні ми бачимо, що жінки втричі рідше за чоловіків займаються інженерією. Але дуже важливо, аби жінки брали участь у тих змінах, які зараз відбуваються у світі”, – впевнена мотиваційна спікерка проєкту, виконуюча обов’язки Голови Країнного Офісу «ООН Жінки» в Україні Домініка Стояноска.

"На початку навчального року ми запустили проєкт STEM is FEM. Його учасниці змогли пройти навчання за такими напрямами, як біотехнології, IT, екологія та енергетика, робототехніка, 3D-моделювання та друк. Важливо, щоб у майбутньому дослідниць у цих галузях ставало більше, і вони робили внесок у їхній розвиток нарівні з чоловіками. Для цього існує наш проєкт, що популяризує STEM-освіту серед українських школярок. Багато хто з учасниць STEM is FEM уже цього літа вступатиме до ВНЗ на технічні спеціальності", – розповідає ініціатор проєкту STEM is FEM, керівник компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв.

Проєкт STEM is FEM - це освітня благодійна ініціатива. Мета проекту – звернути увагу українських школярок на освіту у STEM-напрямках. В червні відбувся п’ятий освітній модуль проєкту.

Загрузка...
Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Наглядова рада НСТУ припиняє повноваження члена правління суспільного мовника Никоненка

"Велика трійка" мобільних операторів запустила 4G іще на восьми станціях київського метро

Кабмін доручив Міністерству охорони здоров'я в 10 разів підвищити граничні норми випромінювання радіообладнання для розвитку 4G

У Латвії заборонили телеканал Russia Today

"Vodafone Україна" повністю відновив роботу базових станцій у постраждалих від повені районах

"Київстар" надав безкоштовний зв'язок абонентам у постраждалих від повені регіонах України

"Київстар" підключив до 4G-мережі ще 344 населених пункти України

Кабмін звільнив голову Держспецзв'язку і призначив в. о. начальника головного управління урядового зв'язку відомства

Mobile ID очолила топ-3 послуг "Vodafone Україна" для МСБ, далі "Навігатор" і BigData

"Київстар" запустив мобільний застосунок для електронного документообігу з Mobile ID

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА