11:08 22.02.2018

Комітет Кабміну підтримав пропозиції щодо законопроекту про посилення відповідальності за порушення на виборах - Айвазовська

3 хв читати
Комітет Кабміну підтримав пропозиції щодо законопроекту про посилення відповідальності за порушення на виборах - Айвазовська

 Урядовий комітет на засіданні підтримав пропозиції МВС, Нацполіції і Громадянської мережі Опора щодо проекту закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства", повідомила координатор виборчих програм "Опори" Ольга Айвазовська.

"Це були довгі півтора року роботи, дискусій, заходів і погоджень з усіма відомствами ... Ми свідомо вибрали довгий шлях, щоб такий інклюзивно підготовлений і релевантний документ, ухвалення якого завчасно перед виборам надасть можливість мати якісні інструменти для протидії негативним явищам під час кампанії", - написала О.Айвазовська в своїй сторінці в соцмережі Facebook у четвер уранці.

За її словами, наступний крок - узгодження Кабінетом Міністрів України та реєстрація законопроекту в парламенті.

Як повідомлялося, 13 лютого О.Айвазовська під час прес-конференції в Києві зазначала, що шанси ухвалення Верховною Радою виборчого кодексу, що змінить систему виборів, невеликі, але є надія на удосконалення процедури голосування для внутрішньо переміщених осіб (ВПО). "Я, на жаль, не маю позитивної або оптимістичною інформації про те, що виборчий кодекс у другому читанні буде ухвалено", - сказала вона.

За словами експерта, профільний парламентський комітет з питання правової політики і правосуддя не діє в питанні підготовки до другого читання нового виборчого законодавства. Вона зазначила, що в порядку денному комітету є пропозиція створити робочу групу, щ займеться розглядом поправок до відповідного законопроекту, однак наразі це питання не вирішене.

О.Айвазовська вважає, що комітет максимально затягуватиме підготовку документа до другого читання, щоб потім послатися на те, що за рік до виборів міжнародні стандарти не дозволяють порушувати стабільність законодавства і змінювати систему виборів.

"Навіть ті 226 депутатів, які голосували, частина з них відверто хотіла бути популярною і подобається не виборцям, а радше медіа і громадськості, проголосувала "за", розуміючи, що 226 не буде. І зробили таку помилку, на їхній погляд", - пояснила вона.

"І до другого читання вони не підтримуватимуть виборчий кодекс, зокрема нардепи, які обрані в одномандатних виборчих округах", - додала експерт.

Воднчас вона висловила думку, що є шанси, що в парламенті візьмуть закони про невідворотність покарання за порушення законодавства про вибори, а також про внесення змін до деяких законів щодо виборчих прав внутрішньо переміщених осіб (№6240).

О.Айвазовська пояснила, що цей законопроект визначає для ВПО зміну процедур, що передбачає за заявочним принципом зміну виборчої адреси, а не надання права тимчасово змінити місце голосування.

За її словами, профільний комітет також затягує розгляд і цього законопроекту, у зв'язку з чим неурядові організації мають намір найближчим часом звернутися до голови Верховної Ради. "Думаю, ненадання права голосу внутрішньо переміщеним особам ... має дві підстави: перше - депутатам байдуже і керівництву держави байдуже, друге - вони не розраховують на переміщених осіб як на свій електорат і не розуміють, важливості внутрішньо переміщених осіб для реальної реінтеграції Донбасу і Криму", - пояснила експерт.

На її думку, українська політична еліта не зацікавлена в реалізації будь-яких прав внутрішньо переміщених осіб, оскільки не вважає їх своєю цільовою аудиторією. "Але підстав говорити, що це цільова аудиторія іншої політичної партії та групи, немає", - зазначила експерт.

"Жодної офіційної статистики або соціології про те, за кого хто буде голосувати з внутрішньо переміщених осіб, які, наприклад, з 2014 року проживають в Києві, Львові, Харкові чи інших містах, немає", - сказала О.Айвазовська.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Закриють 60 км фронту: Порошенко передав у війська ще три системи РЕБ "Ай-Петрі"

Кулеба закликав союзників активізувати виробництво зброї та "перейти від співчуття до запобігання загибелі людей"

Світова більшість має бути на Саміті миру - Зеленський

НАДС ініційовано навчальну програму "Комунікація та взаємодія з ветеранами/ветеранками на державній службі" для публічних службовців

Завдяки підтримці столичної громади 101 бригада знищила російської техніки майже на 35 мільйонів доларів

Зеленський подякував прем'єр-міністру Великої Британії за виділення найбільшого пакета оборонної підтримки

Посол ЄС: Дуже сподіваюся, що в червні буде ухвалено рішення про затвердження переговорної рамки для України

Посол ЄС в Україні Матернова вітає ініціативу громадян Словаччини зі збору коштів для закупівлі снарядів для української армії

Байден закликав Сенат проголосувати за пакет допомоги Україні

У домовленостях про ATACMS всі точки розставлені - Зеленський після розмови з Байденом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА