11:31 29.11.2017

Клієнти ПАТ "Миколаївгаз" недоотримують безкоштовні послуги через неактуальні тарифи

2 хв читати

Коштів, передбачених в тарифі, на повірку приладів обліку недостатньо для надання послуги в повному обсязі. Фінансування витрат на повірку приладів обліку в тарифі на розподіл газу не переглядалось більше двох років. Тому 100 тис. клієнтів ПАТ "Миколаївгаз" не отримали послугу з безкоштовної повірки лічильників.

Зараз на Миколаївщині близько 100 тис. домогосподарств користуються лічильниками з вже простроченою періодичною повіркою. Для того, щоб провести перевірку тільки цих  приладів обліку, ПАТ "Миколаївгаз" знадобиться не менше п’яти років.

"Щоб надолужити прострочені плани повірок і запобігти їх виникненню у майбутньому, підприємству необхідно щонайменше дві додаткові повірочні лінії. Але неодноразові пропозиції до НКРЕКП включити ці витрати в інвестпрограму компанії не були розглянуті, - говорить фінансовий директор ПАТ "Миколаївгаз" Дмитро Чеберяк.

Близько 300 тис. домогосподарств в Миколаївській області обладнані індивідуальними приладами обліку. З кожним роком їх число зростає. Тільки за останні три роки кількість побутових приладів обліку газу зросла майже на 22 тисячі.  Відповідно, зростає і кількість клієнтів ПАТ "Миколаївгаз", які мають отримувати послугу з безкоштовної повірки лічильників за рахунок коштів компанії.

Відповідно до термінів планової повірки, щороку ПАТ "Миколаївгаз" мало би перевіряти понад 40 тис. лічильників. Але стаття витрат на повірку лічильників не переглядалася з липня 2015 року. Тому повірку проходять не більше 20 тис. лічильників на рік. В діючому тарифі на розподіл газу не вистачає коштів для закупівлі нового обладнання та залучення достатньої кількості кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі. Зараз з одного кубометра газу на повірку та ремонт лічильників ПАТ "Миколаївгаз" отримує 0,003 гривні.

В цьому році 3,7 тис. приладів були визнані непридатними до подальшого використання. Причини - зношеність механізмів лічильника або навмисне втручання в роботу приладів обліку. За статистикою, повірку не проходять близько 18% лічильників мембранного типу і більше 90% роторного.

Довідка про компанію:

ПАТ "Миколаївгаз" - єдина на території Миколаївської області компанія-ліцензіат з транспортування природного газу. Підприємство експлуатує 8,7 тис. км газопроводів. Щорічний обсяг транспортування природного газу складає близько 500 млн. куб. м газу.

Загальний рівень газифікації Миколаївській області - 72%. ПАТ "Миколаївгаз" забезпечує природним газом 8 міст, 14 селищ міського типу та 313 сіл області.

Клієнтами компанії є понад 347 тис. сімей Миколаївської області, а також 6,3 тис. підприємств, установ і організацій, найбільші з яких - аграрне підприємство "Нібулон", молочна компанія "Лакталіс", Вознесенський шкіряний завод "Возко", Чорноморський суднобудівний завод, Миколаївський комбінат хлібопродуктів та інші.

ПАТ "Миколаївгаз" входить в десятку кращих платників податків області. Щорічно підприємство перераховує до бюджетів різних рівнів біля 80 млн. грн.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА