13:20 31.12.2024

Автор ОЛЕКСАНДР ДУБІНІН

Результати 2024 року для паливного ринку України: виклики, досягнення та перспективи

3 хв читати
Результати 2024 року для паливного ринку України: виклики, досягнення та перспективи

Олександр Дубінін, власник та генеральний директор компанії "Параллель"

 

2024 рік для паливного ринку України став ще одним випробуванням на міцність. І ринок це випробування витримав. Незважаючи на численні атаки РФ на нашу паливну інфраструктуру, наші громадяни не відчули на собі жодних перебоїв за наявністю палива. За даними ДСНС, цього року було атаковано десятки нафтобаз, однак це не спричинило дефіциту пального на наших заправках. Ми зіткнулися з блокуванням польського кордону, атаками на порти і рештою нечуваних викликів. Однак не було жодного дня, аби на АЗК наші клієнти не змогли придбати паливо. Вміло вибудувані логістичні ланцюжки і зусилля з диверсифікації джерел поставок дали можливість уникнути паливної кризи. Ринок остаточно призвичаївся до умов воєнного стану. Диверсифікація поставок дозволила нам зберігати доступні ціни для споживачів та гарантувати стабільну наявність пального навіть у пікові періоди споживання. Ринок продовжує розвивали логістичні зв'язки з країнами ЄС, використовуючи нові маршрути та залучаючи нових партнерів. У 2024 році паливний ринок суттєво збільшив відрахування до бюджету.

В 2024 році доходи державного бюджету від паливного бізнесу зросли не менше як на 30%. Попри повномасштабну війну й значні втрати через тимчасову окупацію територій та руйнування внаслідок обстрілів, "Параллель" продовжує відновлювати та розвивати мережу АЗК у відповідності до довгострокової стратегії компанії. До війни мережа під ТМ Parallel нараховувала 132 автозаправні станції. Внаслідок повномасштабного вторгнення "Параллель" втратила або зупинила роботу більшої частини об’єктів. Нині мережа під ТМ Parallel – це 31 автозаправний комплекс у Дніпропетровській, Одеській, Київській і на підконтрольній Україні території Донецької та Запорізької областей. Третина наших АЗК працює поблизу лінії фронту, і це створює особливі умови роботи і додаткові вимоги. Незважаючи на це, ми плануємо й надалі розвивати мережу як за рахунок відкриття нових АЗК, так і за рахунок розширення кількості партнерських комплексів, які працюють під ТМ Parallel. Всі АЗК мережі реалізують якісне європейське пальне від надійних постачальників з центральної та східної Європи. Розвиток потребує інвестицій, і ми шукаємо будь-які можливості, щоб знаходити їх.

2024 рік відзначився ще більшим посиленням ролі державних компаній у секторі роздрібного продажу пального, укрупнення мереж. Втім паливний ринок, безумовно, найбільш конкурентний серед всіх енергетичних ринків нашої країни. Ми з оптимізмом дивимося у майбутнє та готуємося до активної відбудови. У 2025 році плануємо збільшити обсяги інвестицій, розширити мережу та впровадити нові стандарти якості обслуговування. Упевнені, що спільними зусиллями бізнесу та держави нам вдасться закласти фундамент для довгострокового розвитку паливного ринку України. Паливний ринок продемонстрував стійкість в умовах війни і став надійною опорою для держави. Продовжуємо працювати кожен на своєму місці, щоб забезпечити енергетичну стабільність нашої країни навіть у найскладніші часи.

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

ОЛЕКСАНДР КАЛЕНКОВ

Ігнорування проблем бізнесу з боку Мінрозвитку спричинює загрозу для економіки та бюджету

ВОЛОДИМИР БОРЕЙКО

КЕКЦ виграв апеляційний суд проти Кабміну України на захист Мархалівського лісу

ГАЛИНА ЯНЧЕНКО

Скасувати три штрафи за одне порушення - як врятувати українську оборонку

ЯНА КОРНІЙЧУК

Чи загрожує бізнесу в Україні закон про відповідальність юросіб за підкуп іноземних посадовців?

ТАРАС ТАРАСЕНКО

Потрібно створити у Верховній Раді комісію національного діалогу

МИКОЛА ГІРНІ

Спорт як терапія: нове життя для українських героїв

ДМИТРО ОСИКА

Головні тренди та виклики для бізнесу, які не варто ігнорувати в 2025 році

ІРИНА МУДРА

В українців величезний запит на верховенство права. 8 кроків, які наблизили нас до нього у 2024 році

ОЛЕКСАНДР ДМІТРІЄВ (“ТИХОХОД”)

Уроки кібератаки: як уникнути повторення?

ІРИНА МАЗЕПА

Чи має споживач право на повернення коштів у закордонних інтернет магазинах?

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА