10:34 18.07.2024

Рада знову може дати право Кабміну призупинити виплату за держборгом для реструктуризації - законопроєкт

3 хв читати
Рада знову може дати право Кабміну призупинити виплату за держборгом для реструктуризації - законопроєкт

Уряд України може отримати право тимчасово призупинити виплати за зовнішнім державним боргом у разі потреби, відповідний законопроєкт №11396-1 парламентський бюджетний комітет рекомендував Верховній Раді ухвалити за основу та в цілому в четвер уранці.

"11396-1 - це надзвичайний захід...: надати право Уряду тимчасового призупинити виплати по зовнішньому державному боргу у разі потреби. Фактично - якщо офіційна домовленість щодо реструктуризації не буде досягнута до 10 серпня, коли наступить строк купонних виплат по одному з випусків державних єврооблігацій з погашенням в 2026 році", - написала голова бюджетного комітету Роксолана Підласа на фейсбук-сторінці.

Вона додала, що документ також дасть змогу уряду взяти гарантований державою борг колишнього "Укравтодору" - серію єврооблігацій 2021 року на загальну суму $700 млн + відсотки - в "периметр" державного боргу та здійснити його реструктуризацію.

"На жаль, ми змушені констатувати, що самостійно таку реструктуризацію Агентство відновлення (створено на базі "Укравтодору" - ІФ-У) зробити не в змозі, що створює прямий ризик для державного бюджету", - пояснила голова комітету.

Вона нагадала, що схоже технічне рішення щодо права уряду призупинити виплати за держборгом було вже використано під час реструктуризації 2015 року, коли Україна ухвалила закон "Про особливості здійснення правочинів з державним, гарантованим державою боргом та місцевим боргом" у травні, досягла принципових домовленостей з інвесторами наприкінці серпня й оголосила про завершення операції в листопаді.

"МВФ в робочому порядку висловило підтримку цього законопроекту, оскільки він сприятиме посиленню боргової стійкості України - зобов’язання, яке ми на себе взяли в Меморандумі з МВФ", - наголосила Підласа.

За її словами, комітет проситиме Раду підтримати цей проєкт на найближчому пленарному засіданні, оскільки він є важливим елементом реструктуризації, що дасть змогу заощадити на платежах з обслуговування та погашення суверенних єврооблігацій понад $10 млрд до кінця 2027 року.

Як повідомлялося, Україна і спецкомітет кредиторів у період із 3 до 14 червня провели переговори й обмінялися пропозиціями щодо реструктуризації, однак не змогли досягти угоди, зокрема через неприйнятність запропонованих комерційними кредиторами умов для МВФ і Групи офіційних кредиторів України.

За словами міністра фінансів Сергія Марченка, оскільки наближається дата закінчення відстрочки платежів за єврооблігаціями, необхідно спонукати власників цих цінних паперів до продовження конструктивних перемовин, а їхні пропозиції мають відображати більш значне зменшення боргу відповідно до параметрів МВФ і поточної макрофінансової ситуації в Україні.

"Ми продовжимо продуктивні переговори з інвесторами для врегулювання всіх наявних розбіжностей. Ми впевнені, що угода про реструктуризацію може бути досягнута найближчими тижнями до закінчення чинного відстрочення платежів", - підсумував Марченко в середині червня.

Україна 10 серпня 2022 року одержала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд, на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу за ними на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.

Цього року початкова пропозиція України включала два варіанти реструктуризації з номінальним дисконтом від 25% до 60% залежно від відновлення країни протягом періоду дії програми МВФ, тоді як кредитори спершу запропонували 20%, а потім погодилися на 22,5%. Крім того, власники єврооблігацій наполягають на набагато вищих процентних ставках, ніж пропонує Мінфін.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кабмін схвалив законопроєкт про управління відходами видобувної промисловості

В Україні достатньо газу для проходження ОЗП - глава Міненерго

Українська асоціація девелоперів повідомила про системне блокування галузі з боку низки політиків

Уряд в умовах війни виконав норми щодо розміру мінімального окладу в бюджетній сфері - Шмигаль

"Укрнафта" вперше в історії придбала спецдозвіл на аукціоні

Єврокомісія оцінила готовність українського агросектору до євроінтеграції на задовільно - думка

Компанії з Угорщини та Словаччини близькі до угоди з Азербайджаном для збереження потоку газу через Україну

Надходження до загального фонду держбюджету в жовтні зросли до 128,4 млрд грн

Борги комунальних підприємств Харкова перед "Харківобленерго" зросли до 2,4 млрд грн - ОСР

Київрада вирішила докапіталізувати ХК "Київміськбуд" на 2,56 млрд грн

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА