Інтерфакс-Україна
16:18 25.03.2025

Кошта: найкращі гарантії безпеки України – це її членство в ЄС

2 хв читати
Кошта: найкращі гарантії безпеки України – це її членство в ЄС
Фото: https://x.com/antoniocostapm

Президент Європейської ради Антоніу Кошта переконаний, що найкращими гарантіями безпеки для України є членство в Європейському союзі. Коли це станеться – сказати важко, адже це процес, заснований на досягненнях.

Про це він сказав у вівторок в Брюсселі в рамках конференції "Європа: сила через кризу", організованій Центом Європейської політики.

Зокрема, Кошту запитали, чи погоджується він з тим, що членство України можливо до 2030 року і якими можуть бути гарантії безпеки. На це президент Європейської ради сказав: "Найкращою гарантією безпеки для України є вступ до Європи, і ми на хорошому шляху - оцінка Європейської комісії дуже позитивна щодо того, що українці роблять, щоб підготуватися до вступу".

Кошта зазначив, що "дуже вражаюче бачити, як країна, яка перебуває у війні, у цій жахливій ситуації має здатність здійснювати реформи та досягати цілей конвергенції для доступу до Європейського Союзу". "Я не знаю, чи це буде в 2030, 2028, 2032, я не знаю. Як ви знаєте, це процес, заснований на заслугах, і вони досягають результатів. Можливо, це може бути раніше, може бути тільки в 2030 році, я не знаю. Головне – не дата, а процес і спільна воля для досягнення цього. Разом з тим, нам потрібно готуватися відтепер до майбутнього будівництва України.", - констатував президент Європейської ради.

Він зазначив, що на останньому засіданні Європейської Раді було доручено Європейській Комісії в аспекті відбудови України "побудувати велику коаліцію бажаючих, тому що для відновлення України потрібні значні зусилля міжнародної спільноти". "Звичайно, під час будь-яких мирних переговорів ми повинні говорити про мир. Нам також потрібно говорити про відшкодування у зв’язку з війною, і саме для цього ми маємо заморожені активи (Росії – ІФ-У), щоб гарантувати, що в майбутньому ми матимемо не лише тривалий мир, але й справедливий мир, тому що ми не можемо винагороджувати агресію. Бо ця війна, насправді, не тільки про Україну. Йдеться про повагу до Статуту ООН, про світ, побудований на правилах. І повідомлення, яке ми посилаємо світові, полягає в тому, що міжнародне право має переважати, а агресія не може бути винагородженою", - сказав Кошта.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сірко про коригування угоди про надра: Не знаю, чи це дипломатично можливо

Тимошенко обговорила с пастором Бернсом відновлення стосунків з США та компроміси, до яких, на її думку, готові українці

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки обстрілу РФ по Миколаївці Донецької області

Сибіга: Україна ніколи не визнає жодні вкрадені Росією території, не погодиться на обмеження армії

Глава МЗС Литви: єдиним ефективним інструментом для переговорів є тиск на Росію

Україна останнім часом відкрила 8 нових дипустанов в Африці

Дві третини українців за вибори одразу після завершення військового стану, у Зеленського росте індекс довіри

73% українців вважає, що для України погано, що Трамп став президентом США

Маск підтримав Ле Пен, паралельно звинувативши політичних противників у зловживанні системою правосуддя

"Євросолідарність" ініціює звернення Ради до Конгресу США щодо нової резолюції про підтримку України - Порошенко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА