Інтерфакс-Україна
16:35 16.02.2016

Міненерговугілля хоче отримати контроль над "Укртрансгазом"

2 хв читати
Міненерговугілля хоче отримати контроль над "Укртрансгазом"

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України направило в секретаріат Енергетичного співтовариства свою модель розділення НАК "Нафтогаз України", а також бачення майбутнього усього газового сектора країни, повідомив директор департаменту планування і європейської інтеграції Міненерговугілля Михайло Бно-Айріян на своїй Facebook-сторінці.

"Чекаємо від наших європейських партнерів результат їх аналізу на відповідність цієї моделі нормам Третього енергетичного пакета. Резюмуючи нашу модель, можу сказати, що вона полягає в наступному: ми виступаємо за передачу під міністерство усіх операторів-монополістів з транспортування енергоресурсів ("Укртрансгаз", "Укртранснафта"). "Нафтогаз" повинен відійти до МЕРТ, але "Укргазвидобування" має бути виведене з-під НАК і стати самостійним гравцем, можливо, з подальшим частковим продажем", - зазначив він.

На думку Міненерговугілля, підземні сховища газу (ПСГ) повинні залишитися у складі "Укртрансгазу". "Можливо, згодом, під однією "парасолькою" вони будуть операційно розділені, але це повинно стати предметом додаткових досліджень", - уточнив М.Бно-Айріян.

На погляд Міненерговугілля, "Нафтогазу" мають залишитися виключно функції трейдера.

"Більше того, наше бачення стратегічне. Воно враховує і європейське законодавство з електроенергії. Третій енергетичний пакет забороняє державним органам володіти одночасно активами з видобутку газу і електричними мережами, або ж активами з виробництва електроенергії і газотранспортної системи. В зв'язку з цим під міністерством повинні залишитися не лише "Укртрансгаз" з "Укртранснафтою", але також і "Укренерго". А активи з виробництва електроенергії та газу слід віддати під МЕРТ", - додав директор департаменту планування і європейської інтеграції Міненерговугілля.

За його словами, виписана Міненерговугілля модель містить покроковий план дій з передачі активів і їх реформування.

"Звісно, "Укртрансгаз", "Укртранснафта" і "Укренерго" не існуватимуть в тому вигляді, в якому вони існують зараз. Ми будемо, як власник акцій, впливати на стратегічні рішення компаній через наглядову раду компанії, а в компаніях мають бути впроваджені кращі світові стандарти корпоративного управління. Ніякого "ручного режиму" бути не може і не буде", - заявляє М.Бно-Айріян.

За даними чиновника, Міненерговугілля 10 лютого отримало звіт експертів (що працювали за кошти Єврокомісії), які вивчили усі моделі розділення "Нафтогазу". "Проаналізували його, включили у свою модель деякі висновки експертів", - додає він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Чорному морі - ворожі кораблі відсутні - ВМС ЗСУ

Сподівання Путіна добитися поступок на переговорах за посередництва Туреччини марні - Більдт

Путін запропонував Україні замість припинення вогню - переговори в Стамбулі 15 травня – ЗМІ

Путін запропонував Україні прямі переговори в Стамбулі 15 травня – ЗМІ

Щоб рухатися вперед потрібне припинення вогню – Держдепартамент США

США погодили передання Україні Німеччиною ракет до "Патріотів" і артилерійських боєприпасів великої дальності - ЗМІ

СБУ затримала кримінального авторитета Олійника на прізвисько Умка - ЗМІ

З початку доби Сили оборони відбили 117 ворожих атак - Генштаб

Лідери Коаліції охочих домовилися про санкції у разі відмови РФ від припинення вогню - Зеленський

ТЕКСТ: Спільна заява лідерів Франції, Німеччини, Польщі, Великої Британії та України за підсумками зустрічі в Києві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА