Інтерфакс-Україна
09:33 05.03.2016

ФМУ і ПМГУ закликають президента не допустити підвищення залізничних тарифів, ініціювати перегляд балансу брухту й порушити проблеми ГМК на Нацраді реформ

3 хв читати
ФМУ і ПМГУ закликають президента не допустити підвищення залізничних тарифів, ініціювати перегляд балансу брухту й порушити проблеми ГМК на Нацраді реформ

Федерація металургів України (ФМУ) і ЦК профспілки трудящих металургійної та гірничодобувної промисловості України (ПМГУ) закликають президента країни не допустити чергового підвищення залізничних тарифів на вантажні перевезення, ініціювати перегляд балансу металобрухту 2016 і розглянути ситуацію в гірничо-металургійному комплексі (ГМК) на Національній раді реформ.

Відповідного листа, копія якого є в агентства "Інтерфакс-Україна", глава ФМУ Сергій Біленький і ЦК ПМГУ Сергій Комишов надіслали на адресу президента України Петра Порошенка в п'ятницю.

У листі акцентується увага на критичній ситуації в економіці, необхідності формування і реалізації довгострокової зваженої промислової політики, яка б визначила загальнодержавний підхід щодо підтримки і розвитку окремих галузей, враховуючи їх ролі в економіці України, потенціал до розширення виробництва і створення передумов для зростання в суміжних галузях, вплив на ринок праці і життєдіяльність окремих регіонів і місцевих суспільств.

При цьому глави ФМУ і ЦК ПМГУ відзначають загрозу подальшого погіршення ситуації в ГМК у разі запланованого підвищення тарифів на вантажні залізничні перевезення, а також реалізації затвердженого балансу брухту чорних металів на 2016 рік, що передбачає високий рівень експорту металобрухту в 1,1 млн тонн і брак цієї сировини для вітчизняних метпідприємств.

"Просимо Вас терміново вжити всіх заходів для недопущення підписання наказу міністра інфраструктури про індексацію тарифів на вантажні залізничні перевезення в 2016 році, ініціювати перед КМУ проведення повторного детального аналізу поточної редакції фінансового плану ПАТ "Укрзалізниця" на 2016 рік за участю представників вантажовідправників і галузевих асоціацій, а також підготовку альтернативного варіанта фінплану за нульової індексації вантажних залізничних тарифів з урахуванням резервів щодо вартості палива, електроенергії, інших резервів в операційних витратах та інвестпрограмі на 2016 рік", - зазначено в листі.

Металурги також просять главу держави ініціювати перед Кабінетом Міністрів і Міністерством економрозвитку і торгівлі перегляд розрахункового балансу освіти і споживання брухту чорних металів на внутрішньому ринку на 2016 рік з урахуванням заявлених планів основних його споживачів - "ArcelorMittal Кривий Ріг", "Інтерпайп", "Електросталь", "Азовсталь", Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча, "Запоріжсталь", меткомбінат ім. Дзержинського - і необхідності корекції прогнозу брухтозаготівлі на 2016 рік з урахуванням фактичних даних початку поточного року.

Крім того, висловлюється прохання ініціювати перед Кабміном, Міністерством юстиції і Нацдержслужбою проведення перевірки дотримання усіх норм чинного законодавства під час затвердження поточної редакції розрахункового балансу освіти і споживання брухту чорних металів на внутрішньому ринку на 2016 рік.

Не пізніше квітня 2016 року винести на розгляд Нацради реформ або провести окрему нараду під головуванням президента і за участю відповідних органів влади, представників ГМК, галузевих профспілок, експертних організацій, асоціацій, на якій розглянути поточну ситуацію і перспективи розвитку ГМК, держполітики в цій галузі, розробку і впровадження комплексної державної стратегії із стабілізації ситуації в галузі.

"Ми розуміємо, в яких складних умовах тепер опинилася Україна. Проте, на нашу думку, сьогодні саме той час, який потребує прийняття тільки відповідальних, зважених і державницьких рішень. У поточній ситуації вважаємо неприпустимим приймати недалекоглядні несистемні рішення, випробовуючи на міцність залишки української економіки і терпіння працівників промисловості, оскільки через сумнівну позицію окремих держчиновників можна надовго втратити промисловий і трудовий потенціал країни. Зазначені держслужбовці, врешті-решт, відповідають лише своєю посадою, а за наслідки їхніх безвідповідальних рішень відповідатимуть наступні покоління, на плечі яких ляже увесь вантаж деіндустріалізації та тривалої стагнації", - констатується в листі.

Глави ФМУ і ЦК ПМГУ також висловили "готовність підтримати і виконувати ініціативи президента, парламенту й уряду України, спрямовані на відновлення економічного зростання і збереження промислового та трудового потенціалу держави".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок нічної атаки ворога на Київ постраждали троє людей

СБУ затримала клірика УПЦ (МП), який погодився шпигувати для ворога на Донеччині в обмін на "евакуацію" сім’ї до РФ

Шмигаль обговорив з президенткою Європарламенту продовження "транспортного безвізу"

Фон дер Ляєн заявила про готовність до переговорів зі США, проте наголосила на продовженні диверсифікації торговельних партнерств

Прем'єр Канади заявив про готовність негайно розпочати діалог зі США стосовно мит

Окупанти 9 квітня обірвали життя чотирьох цивільних у Донецькій області

На Львівщині негода залишила без електропостачання пів сотні населених пунктів

МЗС України відреагувало на звірства та гоніння РФ проти духовенства, релігійних громад і вірян на ТОТ

Україна звернулась до Румунії з нотою щодо відкриття 5 нових пунктів пропуску

Шмигаль обговорив з Каллас закупівлю снарядів, реалізацію плану ReArm Europe і запуск інструменту SAFE

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА