Дослідницьке судно "Пошуковець" готується до третього в 2017 р. рейсу з пошуку нафтогазових покладів на Чорноморському шельфі
Науково-дослідне судно "Пошуковець" готується до третього у 2017 році рейсу з пошуку нафтогазових покладів на Чорноморському шельфі, повідомила прес-служба Державної служби геології та надр України.
"Чорне море за своїми геологічними покладами має багатий потенціал вуглеводнів різного прояву. Це і грязьові вулкани, газогідрати метану, зокрема, в північно-західній частині тисячі газових факелів, які розташовані на дні... Держгеонадра продовжує сейсморозвідувальні і геохімічні роботи в межах Кілійсько-Зміїного та Криловського уступу. Ділянка геофізичних досліджень, на якій продовжуватимуть працювати науковці, - 6,77 тис. кв. км", - йдеться в повідомленні.
Під час попереднього рейсу судно "Пошуковець" відібрало проби води і ґрунту в 314 точках Криловського прогину - вони будуть проаналізовані на вміст рідких вуглеводнів.
"Результати аналізів стануть основою для геохімічного картування та прогнозного геохімічного моделювання на ділянці найбільшої геохімічної аномалії, де показники метану в 1 тис. разів перевищують фонові", - додають у Держгеонадрах.
За даними відомства, шельф Чорного моря на сьогодні освоєний лише на 4%, окрім вуглеводнів, науковці вже виявили на ньому джерела прісної води, розсипи мінералів (ільменіт, рутил, циркон, монацит), невеликі розсипи тонкого золота.