19:44 23.08.2017

Рада може розглянути законопроект про обіг земель сільгосппризначення в жовтні

2 хв читати
Рада може розглянути законопроект про обіг земель сільгосппризначення в жовтні

Законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення може бути розглянутий Верховною Радою в жовтні 2017 року, написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Максим Мартинюк.

"У частині земельної реформи - ми фіналізуємо пропозиції учасників робочої групи з напрацювання оптимальної моделі запуску ринку. Найближчим часом ці пропозиції в статусі законопроекту про обіг сільгоспземель будуть внесені до парламенту. Згідно з планом роботи сьомої сесії (Верховної Ради - ІФ), його розгляд заплановано на жовтень ", - повідомив він.

За словами М.Мартинюка, мораторій на продаж земель сільгосппризначення має кілька негативних наслідків для економіки України, серед яких - недооцінка земель, високі операційні витрати на адміністрування земельного банку (велика кількість договорів оренди), обмежений доступ до фінансування.

"Запуск ринку здатний вирішити ці проблеми. Одночасно необхідно гарантувати збереження прав землевласників, щоб уникнути економічних і/або соціальних вибухів", - зазначив він.

Перший заступник міністра вважає, що для вдосконалення сільськогосподарської інвестиційної політики в Україні необхідно посилити реалізацію природоохоронного законодавства для зменшення ерозії ґрунту і забруднення вод, а також створити єдину реєстрацію землі та нерухомості.

У червні уряд затвердив Стратегію удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

Зазначений документ вводить обов'язковий контроль збереження якісних показників держземель через розробку агрохімічних паспортів і регулярну актуалізацію їхніх даних.

М.Мартинюк також спростував обвинувачення у поганій якості даних земельного кадастру.

"Державний земельний кадастр - єдина в країні повноцінна геоінформаційна система, технічний рівень якої значно перевищує стандарти інших державних баз даних, тому гучні заяви про проблеми в його роботі - це або некомпетентність або свідоме перекручування фактів", - написав він.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію.

Однак земельна реформа є важливою умовою програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ).

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

Депутати готують повторне звернення до КС про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Кабмін передав землі сільгосппризначення майже 200 об'єднаним територіальним громадам

Прокуратура Києва повернула у комунальну власність незаконно орендовану землю вартістю понад 4 млн грн

Порошенко звільнив голову Татарбунарської райадміністрації через непередання інвестору земділянки під сонячну електростанцію

Порошенко відзначає, що він у меншості в питанні скасування земельного мораторію

Скасування мораторію на продаж землі вкрай важливе для надання кредитів Україні - СБ

Скасування земельного мораторію принесе економіці України до $1,5 млрд щорічно - СБ

Військова прокуратура Західного регіону відстояла в суді 100 га прикордонних земель на Закарпатті

Кабмін передав землю сільгосппризначення ще 27 ОТГ - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА