12:43 08.09.2017

Мін’юст пропонує запровадити обов'язкову нотаріальну форму договорів оренди землі

2 хв читати
Мін’юст пропонує запровадити обов'язкову нотаріальну форму договорів оренди землі

Міністерство юстиції України ініціює запровадження обов'язкової нотаріальної форми для договорів оренди земельних ділянок, повідомив заступник голови парламентського комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко.

Як зазначив він на своїй сторінці в соцмережі Facebook, про це йшлося на нараді під головуванням першого віце-прем'єра - міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва в четвер у Києві.

Окрім цього, за словами О.Бакуменка, Мін’юст пропонує під час затвердження форми договорів оренди встановити можливість їх завірення за межами нотаріального округу, а також передбачити заходи для запобігання будь-яким зловживанням у цій сфері.

Заступник голови аграрного комітету, у свою чергу, вважає за необхідне на нормативно-правовому рівні вирішити питання перенесення з Державного земельного кадастру до Державного реєстр майнових прав відомостей про реєстрацію прав на землю, а також передбачити механізми уникнення подвійної реєстрації.

Він також повідомив, що аграрний комітет ВР створив робочу групу із розроблення проекту закону про захист майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств аграрного сектора. До неї увійшли народні депутати, представники Міністерства аграрної політики та продовольства, Мін’юсту, Міністерства внутрішніх справ, Держгеокадастру та галузевих асоціацій.

Як повідомлялося, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію. З огляду на це земля в країні використовується переважно на умовах оренди.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

Депутати готують повторне звернення до КС про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Кабмін передав землі сільгосппризначення майже 200 об'єднаним територіальним громадам

Прокуратура Києва повернула у комунальну власність незаконно орендовану землю вартістю понад 4 млн грн

Порошенко звільнив голову Татарбунарської райадміністрації через непередання інвестору земділянки під сонячну електростанцію

Порошенко відзначає, що він у меншості в питанні скасування земельного мораторію

Скасування мораторію на продаж землі вкрай важливе для надання кредитів Україні - СБ

Скасування земельного мораторію принесе економіці України до $1,5 млрд щорічно - СБ

Військова прокуратура Західного регіону відстояла в суді 100 га прикордонних земель на Закарпатті

Кабмін передав землю сільгосппризначення ще 27 ОТГ - Гройсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА