11:34 30.10.2017

Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

2 хв читати
Держгеокадастр із 20 до 27 жовтня виділив учасникам АТО 2,3 тис. га землі

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) з 20 до 27 жовтня виділила учасникам АТО і сім'ям загиблих воїнів 1,6 тис. земельних ділянок загальною площею 2,3 тис. га з фонду державних земель сільськогосподарського призначення.

Згідно з повідомленням відомства на його офіційному сайті, найбільшу кількість ділянок відведено в Хмельницькій, Вінницькій, Кіровоградській та Київській областях.

Держгеокадастр також повідомив, що з 20 до 27 жовтня до переліку земельних ділянок державної власності, право оренди яких може бути реалізовано на аукціонах, було внесено 110 ділянок площею 1,87 тис. га.

Загалом станом на 27 жовтня перелік містить 7,411 тис. земельних ділянок загальною площею 148,66 тис. га.

Як повідомлялося, за перше півріччя 2017 року учасники програми АТО отримали 12,19 тис. земельних ділянки загальною площею 16,86 тис. га.

Кабінет Міністрів України 7 червня 2017 року затвердив Стратегію вдосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними, згідно з якою введено уніфіковані правила під час розпоряджання землями. Зокрема, передача державних земель в оренду здійснюється винятково на аукціонах на єдиних стартових умовах - на термін до семи років за ставки не нижче 8% від нормативної грошової вартості цієї землі.

Крім того, введений жорсткий розрахунковий норматив площі землі, яка може бути передана на місцевому рівні безоплатно, - не більше 25% від площі земель, переданих в оренду на конкурсних засадах за попередній звітний період (квартал).

Розмір орендної плати за користування сільськогосподарськими земельними ділянками державної власності в січні-червні 2017 року за результатами земельних торгів у середньому зріс до 12,1% від нормативної грошової оцінки (38,473 тис. грн/га).

В Україні у державній власності перебуває 10,4 млн га сільськогосподарської землі, з яких 3,2 млн га - в постійному користуванні підприємств, установ і організацій, 2,5 млн га - в запасі, інші - в оренді.

Середній розмір орендної плати за 1 га держземлі за підсумками 2016 року становив 940 грн. Наразі близько 50% договорів оренди державних земель сільгосппризначення укладені терміном до 49 років.

РЕКЛАМА
Загрузка...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Понад 7 млн га органічних сільгоспземель в Україні залишаються незадіяними

Депутати готують повторне звернення до КС про скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення

Кабмін передав землі сільгосппризначення майже 200 об'єднаним територіальним громадам

Прокуратура Києва повернула у комунальну власність незаконно орендовану землю вартістю понад 4 млн грн

Порошенко звільнив голову Татарбунарської райадміністрації через непередання інвестору земділянки під сонячну електростанцію

Порошенко звільнив голову Татарбунарської райадміністрації

Порошенко відзначає, що він у меншості в питанні скасування земельного мораторію

Рішення ЄСПЛ: Мораторій на продаж сільгоспземель порушує права людини

Скасування мораторію на продаж землі вкрай важливе для надання кредитів Україні - СБ

Скасування земельного мораторію принесе економіці України до $1,5 млрд щорічно - СБ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА