Інтерфакс-Україна
15:58 26.12.2017

Позитивні результати амбулаторного лікування туберкульозу продемонстрували 96% учасників пілотного проекту

2 хв читати
Позитивні результати амбулаторного лікування туберкульозу продемонстрували 96% учасників пілотного проекту

Більше ніж 96% пацієнтів-учасників пілотного проекту з амбулаторного лікування туберкульозу, організаційна модель якого полягала в співпраці фтизіатра і терапевта, отримали позитивні результати терапії.

Як уточнили в прес-службі громадської організації "Інфекційний контроль в Україні", яка спільно із Всеукраїнською мережею людей, що живуть з ВІЛ, реалізовувала проект у Житомирі та Чернігівській області, за диспансерного лікування туберкульозу цей показник становить 72%.

В організації зазначили, що однією з інновацій "пілота" була цільова виплата лікарям за лікування хворих, а також виплата бонусів за пацієнтів, які успішно завершили лікування.

Згідно з релізом організації, доплата лікареві за кожного вилікуваного пацієнта становила 3 тис. грн.

Участь у проекті, який фінансувався Мережею ЛЖВ, у період із квітня по грудень 2017 року взяли 25 пацієнтів із Житомира та 69 із Чернігівської області. Загалом загальна вартість реалізації пілота в Житомирі становила 424 тис. грн, у Чернігівській області - 854 тис. грн.

"Якщо буде запущено медичну реформу, то результати цього пілотного проекту із впровадження нової моделі фінансування - "пацієнтоорієнтованої системи" лікування туберкульозу, можуть бути поширені на всю країну", - наводить прес-служба організації "Інфекційний контроль в Україні" слова її голови та керівника проекту Віктора Ляшка.

Щороку Україна виділяє близько 550 млн грн на закупівлю препаратів для лікування туберкульозу і витратних матеріалів для його діагностики та ще понад 1 млрд грн на утримання протитуберкульозних закладів. При цьому показники одужання на 10% менші за рівень, рекомендований Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), йдеться в повідомленні.

Організатори проекту упевнені, що нова модель фінансування та організації лікування дасть змогу підвищити його результативність до рекомендованого ВООЗ показника у 85%.

Україна входить до п'ятірки країн за кількістю захворювань на туберкульоз, що не чутливий до антибіотиків, а також демонструє один із найнижчих показників ефективності лікування серед країн Східної Європи та Центральної Азії.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Заснована Пінчуками мережа "Повернення" до кінця року відкриє до 20 центрів ментального здоров’я

Україна забезпечує хірургічне лікування меланоми в рамках ПМГ, однак сучасна терапія не закуповується, – експерт

Рада ухвалила закон про запровадження "правила Болар"

Дослідження лікування бойової травми ока є унікальним досвідом українських офтальмологів – експерт

МОЗ рекомендує лікарням не квапитися з внесенням інформації про медобладнання в ЕСОЗ

Bayer скоротить понад 200 співробітників німецького сегмента засобів захисту рослин

Пошук приміщень для фармскладів на прифронтових територіях залишається одним з основних викликів в забезпеченні ліками – MSF

Понад 350 людей пройшли тренінги з психічного здоров’я від УЧХ за два останніх місяці

Медгрупа ADONIS відкрила ендокринологічний центр у Києві

МОЗ представить аптечному бізнесу перелік 168 населених пунктів, які потребують мобільних аптечних пунктів – Ляшко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА