Інтерфакс-Україна
16:34 05.12.2013

Ініціативна група "Праві" озвучила свій план виходу з політичної та соціально-економічної кризи в Україні

2 хв читати

Ініціативна група "Праві" запропонувала свій план подолання політичної та соціально-економічної кризи в Україні із семи пунктів.

"Перше. Президент негайно видає указ про відставку уряду і разом з опозицією формує позапартійний уряд фахівців-управлінців. Друге. Осіб, винних у злочинах 30 листопада та 1 грудня, притягують до кримінальної відповідальності безвідносно до обійманих посад", - наводить прес-служба групи "Праві" план виходу з кризи, який у четвер озвучили члени групи - екс-глава МЗС України Володимир Огризко і доктор економічних наук Олександр Савченко.

Третій пункт плану - новий уряд укладає угоду про асоціацію на наступному саміті Україна-ЄС в січні-лютому 2014 року з урахуванням необхідності надання Україні з боку ЄС макроекономічної допомоги в розмірі, про який сторони домовляться під час розроблення дорожньої карти з імплементації угоди.

Наступний пункт: Верховна Рада ухвалює закон про політичну амністію та імунітет для президента і прем'єра України. Закон передбачатиме два головні положення: а) діючий президент і прем'єр-міністр не потраплятимуть під кримінальну відповідальність протягом п’яти років після того, як залишать свої посади; б) особи, які стали жертвами вибіркового правосуддя, будуть звільнені й отримають право на лікування за кордоном.

П'ятий пункт передбачає, що Верховна Рада негайно ініціює перед Конституційним Судом запит про тлумачення його рішення від 10.09.2010 р. із метою повернення до парламентсько-президентської форми правління. Останній розгляне це подання в терміновому порядку.

Шостий пункт свідчить, що новий уряд працює до моменту обрання нового президента України.

Останній пункт плану подолання кризи в Україні пропонує уряду зосередити увагу на вирішенні низки важливих моментів. Насамперед зупинити спад виробництва, забезпечити стабілізацію фінансово-економічної системи і зростання ВВП у 2014 р. Також йдеться про підтримку кредитними ресурсами підприємств України, особливо на сході та півдні, які страждають від економічної агресії з боку Росії, і тих підприємств, які потребують фінансової і технічної допомоги для виходу на ринки ЄС, створення для цього Банку розвитку України для залучення EUR10-15 млрд із фондів ЄС; відновлення співпраці з МВФ і розморожування кредитної лінії в $15 млрд.

Крім того, група "Праві" пропонує укласти нову газову угоду з Росією, яка базуватиметься на ринкових (раціональних) цінах на газ і його транзит. У разі неможливості пропонується мінімізація закупівлі російського газу, форсування видобутку власного газу, фінансова підтримка підприємств для самозабезпечення газом на альтернативних ринках.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Розмова Трампа та Путіна не наблизила потенційний мир – нардеп Фріз

Європейські лідери бояться, що Трамп відмовляється від дипломатичних зусиль

15 країн Європи виступили з ініціативою залучити країни БРІКС до врегулювання війни в Україні

Трамп дав зрозуміти європейським лідерам після розмови з Путіним, що не тиснутиме на Москву – ЗМІ

Зеленський обговорив з президентом Фінляндії Стуббом посилення санкційного тиску на РФ

Діалог між Трампом і Путіним не вплинув на ситуацію - голова комітету Ради

Кос: відкриття першого кластеру переговорів про вступ України в ЄС допоможе Угорщині вирішити питання нацменшин

Канцлер ФРН після розмови Трампа та Путіна: Європа посилить тиск на Москву через санкції

Більдт назвав перемогою для Путіна результати розмови з Трампом

Румунії пощастило, що на виборах президента вдалося уникнути впливу Росії - Сірко

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА